منو
 صفحه های تصادفی
کیسه داران
بدر
گشنیز
محاربین با امام زمان
چرا گیاهان صابون می‌سازند؟
مراحل فرایند یادگیری
آخرین وصیت امام صادق علیه السلام
انتزاع انواع داده
لشکرکشی محمود به هند-نبرد با نندا راجه بزرگ هند
حیات در ماه
 کاربر Online
836 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید2002 1 ستاره ها ارسال ها: 20   در :  دوشنبه 03 مهر 1385 [12:03 ]
  مساجد باید در عین سادگی قلبها را آماده حضور کنند
 

مساجد باید در عین سادگی قلبها را آماده حضور کنند
رئیس سازمان تبلیغات استان گلستان با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان باید چشمها را شست، ذهنها را غبارروبی و دلها را با زلال نورانی اذان مطهر گرداند، گفت: در این ایام باید با همین اشک چشم و دل مطهر، غبار را از صورت ظاهری مساجد برداشته و کاری کنیم مساجد در عین رعایت اصول سادگی، چشمها را مشتاق به دیدن و قلبها را آماده حضور کنند.
حجت الاسلام زین العابدین روحانی نیا رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با اهمیت غبارروبی مساجد، اظهار داشت: مساجد در اسلام بزرگترین نقش را در تقویت، تثبیت و توسعه زیر ساختهای فرهنگی و معارف عمیق الهی داشته و دارند .

وی افزود: نگهبانان و حافظان دین مبین اسلام از این مکان مقدس مانند دژی پولادین و استوار برای حفظ بقا، پایداری و استمرار دین بهره برده اند، امید است در سایه نظام جمهوری اسلامی مساجد جامعه نقش آغازین خود را دریابند و محلی برای ترسیم استراتژیهای بلند مدت و کلان اقتصادی، سیاسی، عبادی و نظامی گشته و نقطه اتصالی برای تلاشهای دنیوی و اخروی باشند .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: برای اینکه مسجد این بنیان شریف که بانی نخست آن ذات اقدس ازلی است و معمار آفرینش وجود مقدس رسول مدنی است به مرکزی از فرماندهی حکومت اسلامی تبدیل شود، می بایست بیشتر مورد لطف و عنایت مسلمانان قرار گیرد.

حجت السلام روحانی نیا با اشاره به دهه بهداشت مساجد تصریح کرد: دهه بهداشت و نکوداشت مساجد زمانی است که به ماه خدا و ماه ضیافت الهی نزدیک می شویم و قرار است به غبارروبی درونی و روزه برویم و همچنین آوا و نوای جان دردمند و مهر سرشت رسولان و راهبران دین و عاملان و عارفان اهل یقین در همیشه تاریخ شکوه ساز دوری و مهجوری بشر از ساحت سرمدی و محضر خداوندی بوده است ماه شعبان هم ماه امامت است. ماهی که آخرین منجی عالم بشریت هستی را به عارفان و ماه مبارک رمضان ماه خداوند پیوند دهد و آدمی در دوباره هستی جایگاه اشرفیت خود را باز یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: نباید فراموش کرد که خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد. ماه رمضان ماه خداوند است و شعبان باب الرمضان، حال که خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد شایسته است در زیبایی خانه او کوشا باشیم و نسبت به زیبا سازی آن نیز تلاش کنیم .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در پایان یادآور شد: شوق قرار گرفتن در فرصت رمضان و ماه نزول قرآن و به ضیافت خدا رفتن چیزی نیست که بتوان با بهداشت جسم و طهارت روح به حریم آن رسید، از این رو مسجد مهمترین و اصلی ترین و مقدس ترین مکانی است که می تواند جایگاه فیض رحمانی باشد که باید از غبار و آلودگی زدوده شود. وقتی عظمت رمضان نعمات و فرصتهایش برای تخلق به مکارم اخلاقی و رابطه شعبان و رمضان و ماحصل تلاش آدمی مشخص و تعریف شود بی گمان مردم تلاش بیشتری می کنند تا از این گنجینه به قدر همت خود بهره گیرند .

  امتیاز: 0.00