منو
 صفحه های تصادفی
سازه های متداول برای ساختمانهای بلند
پدیده فوتوالکتریک
گریه پیامبر بر شهادت امام حسین علیه السلام بعد از ولادت
جامعه شناسی دینی دورکیم
میکا
گاز
ریسه داران
بشارت به حکومت حضرت مهدی « ع » در قرآن - توبه : 33
آپو کارپی
روشهای حل مساله
 کاربر Online
779 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  یکشنبه 26 شهریور 1385 [10:29 ]
  `اینتل` تا پایان سال میلادی‌جاری پردازنده‌های چهار هسته‌ای عرضه می‌کند
 

`اینتل` تا پایان سال میلادی‌جاری پردازنده‌های چهار هسته‌ای عرضه می‌کند

این پردازنده‌های جدید و چهارهسته‌ای با نام `کنتسفیلد`(‪ (Kentsfield‬در رایانه‌های شخصی قدرتمند ویژه اجرای بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای سنگین، کاربرد خواهد داشت.شرکت `اینتل` اعلام کرد تا پایان سال ‪ ،۲۰۰۶‬نخستین نمونه از پردازنده‌های چهارهسته‌ای خود را برای استفاده در رایانه‌های شخصی وارد بازار می‌کند.

به گزارش سایت اینترنتی `پی‌سی‌مگزین`، این پردازنده‌های جدید و چهارهسته‌ای با نام `کنتسفیلد`(‪ (Kentsfield‬در رایانه‌های شخصی قدرتمند ویژه اجرای بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای سنگین، کاربرد خواهد داشت.

شرکت `اینتل` در ماه‌های گذشته مدلهای مختلف پردازنده‌های دوهسته‌ای خود را با نام `کور ‪ ۲‬دیو`(‪Duo‬ ‪ (Core 2‬به عنوان جایگزین پردازنده‌های تک هسته‌ای `پنتیوم ‪ `۴‬و برای استفاده در رایانه‌های شخصی رومیزی و همچنین لپ تاپها به بازار داده و در حال حاضر برای معرفی نخستین نمونه از پردازنده‌های چهار هسته‌ای خود در ماه نوامبر، برنامه‌ریزی می‌کند.

درحالی که در گذشته پردازنده‌های مورد استفاده در رایانه‌ها دارای تنها یک هسته پردازشگر بودند، هم‌اکنون شرکتهای بزرگ سازنده این محصولات، از جمله `اینتل` و `ای ام دی`، پردازنده‌های چند هسته‌ای را به بازار داده‌اند.

پردازنده‌های چند هسته‌ای به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در آنها چند هسته پردازشگر مجزا روی یک صفحه سیلیکونی قرار گرفته که به رغم داشتن ارتباط با یکدیگر، هر یک به صورت جداگانه فعالیت کرده و بدین‌ترتیب کارایی کلی رایانه را به ویژه در هنگام انجام هم زمان چند عملیات مختلف، به میزان قابل توجهی بالا می‌برند.

به طور مثال با استفاده از یک رایانه مجهز به پردازنده دو هسته‌ای، می‌توان به طور هم زمان و بدون کند شدن رایانه، یک فایل صوتی را به فرمت `ام پی تری` تبدیل کرده و یک نرم افزار پیچیده گرافیکی را نیز اجرا کرد.

علاوه بر شرکت `اینتل`، شرکت `ای ام دی` نیز در اواسط سال ‪۲۰۰۷‬ میلادی نخستین پردازنده‌های چهار هسته‌ای خود را ویژه استفاده در رایانه‌های مرکزی شبکه‌ها (رایانه‌های `سرور`) و تحت نام `اوپترون` به بازار خواهد داد.

منبع : http://www.irna.ir

  امتیاز: 0.00