منو
 کاربر Online
411 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  یکشنبه 26 شهریور 1385 [10:23 ]
  تولید نوع جدیدی از تراشه‌های حافظه با سرعت بسیار بالا به نام `پی‌رم`
 

تولید نوع جدیدی از تراشه‌های حافظه با سرعت بسیار بالا به نام `پی‌رم`

شرکت `سامسونگ` در کره جنوبی موفق به تولید نوع جدیدی از تراشه‌های رایانه‌ای شده که همانند حافظه‌های `فلش` با قطع برق اطلاعات آن پاک نمی‌شود و در ضمن سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در آن ‪ ۳۰‬برابر سریعتر از حافظه‌های `فلش` است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، `سامسونگ` هم‌اکنون یک نمونه اولیه ‪۵۱۲‬ مگابایتی از حافظه‌های جدید با نام `پی‌رم`(‪ (PRAM‬را تولید کرده و اعلام کرده‌است تولید انبوه این حافظه‌های جدید را در سال ‪ ۲۰۰۸‬آغاز خواهد کرد.

در حال حاضر دو نوع تراشه `فلش` با نامهای `ان‌اوآر`(‪ (NOR‬و `ان‌ای‌ان‌دی`(‪ (NAND‬به طور گسترده برای ذخیره اطلاعات در تجهیزات الکترونیکی و رایانه‌ای از قبیل دوربینهای دیجیتال، گوشی‌های موبایل و دستگاه‌های جیبی پخش موسیقی دیجیتال(ام‌پی‌تری پلیرها) مورد استفاده قرار می‌گیرند حافظه‌های فلش از نوع `ان‌اوآر` برای ذخیره فایلهای کوچک مناسبند اما سرعت آنها پایین‌تر و قیمتشان نیز بیشتر است و حافظه‌های فلش از نوع `ان‌ای‌ان‌دی` برای ذخیره فایلهای بزرگ مناسب هستند و قیمت آنها ارزانتر است.

شرکت `سامسونگ` خود یکی از بزرگترین تولیدکنندگان حافظه‌های `فلش` در جهان محسوب می‌شود که به تازگی نیز اعلام کرده موفق به استفاده از فن‌آوری ‪ ۴۰‬نانومتری به جای فن‌آوری مرسوم ‪ ۷۰‬نانومتری، برای تولید نخستین حافظه‌های فلش ‪ ۳۲‬گیگابایتی شده‌است.(منظور از فن‌آوری ‪ ۴۰‬نانومتری این است که مدارهای مورد استفاده در این تراشه‌ها ‪ ۴۰‬نانومتر ضخامت دارند. هر نانومتر خود یک میلیاردیوم متر است.)
تراشه‌های حافظه جدید `پی‌رم` که از سال ‪ ۲۰۰۸‬به بازار عرضه خواهند شد بسیار سریعتر از تراشه‌های حافظه `فلش` خواهند بود. `سامسونگ` هنوز اعلام نکرده‌است تراشه‌های `پی‌رم` در چه نوع تجهیزات الکترونیکی کاربرد خواهند داشت.

لینک منبع : http://naatamam.blogfa.com/post-1074.aspx

  امتیاز: 0.00