منو
 کاربر Online
909 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  شنبه 25 شهریور 1385 [07:16 ]
  شفا با مار کبری
 

در افسانه‌های جنوب شرق آسیا، تعاریف متناقضی از `مار کبری` وجود دارد، برخی این موجود را پرستش کرده و برخی از افسانه‌ها نیز از کبری به نام اهریمن یاد کرده‌اند. دانشمندان و ماجراجویانی که با این موجود ترسناک در تماس هستند، معتقدند مارهای کبری دارای روابط فامیلی بسیار قوی با یکدیگر هستند.

گفته می‌شود که آنها نسبت به سایر کبراها بسیار با احترام رفتار می کنند. برای مثال، یک مار کبری چنانچه به شدت هم گرسنه باشد، مزاحم کبرای دیگری که در حال تغذیه است، نخواهد شد.

نوشته‌های محققان، سیاحان و ماجراجویان تاکید دارد که این خزندگان بسیار انتقامجو هستند. دیده شده است که مارهای کبری بصورت جمعی به تعقیب اشخاصی پرداختند که باعث صدمه یا کشته شدن یکی از آنها شده است. اما در این میان یک مرد اندونزیایی ، خاصیت دیگری از مارهای کبری را به معرض دید عموم قرار داده است.

وی معتقد است استفاده از اندامهای داخلی مارهای کبری برای درمان بیماریهایی چون آسم، سکته مغزی و ناتوانیهای قلبی و دیابت موثر می‌باشد. `ایوان راشمات` که به `ایوان کبری` نیز معروف است، یک کلینیک را بر اساس استفاده از درمانهای سنتی توسط مار اداره می‌کند و در آن به درمان انواع بیماریهای مزمن می‌پردازد.

وی کیسه صفرا، مغز و نخاع مارهای کبرایی را که شکارچیان از سراسر جاوه برایش می‌آورند استخراج کرده و مدعی است عصاره آنها حتی بر بیماریهایی که نیاز به درمانهای طولانی مدت توسط طب نوین دارند نیز موثر است. ایوان از خون کبری استفاده نمی‌کند چرا که اعتقاد دارد خون این حیوان ناپاک است.

هر بیمار که به کلینیک ایوان مراجعه کند یک دوز از عصاره بدست آمده از اعضای سه مار کبری را دریافت می‌کند و هر سه روز این درمان برای هفت بار تکرار می‌شود. ایوان برای یک دوره درمان توسط عصاره اعضای داخلی مار کبری ‪ ۱۵۰‬هزار روپیه از بیمار خود اخذ می‌کند در حالی که بیماران برای یک درمان منفرد با عصاره بدست آمده از `شاه کبری` باید ‪ ۲۲۵‬هزار روپیه بپردازند.

منبع: خبرگذاری جمهوری اسلامی

  امتیاز: 0.00