منو
 صفحه های تصادفی
ترجمه انگلیسی قرآن
چنگالها و منقارها
دو مخروط رنگ
نامه محرمانه امام عسگری علیه السلام برای حفظ جان یاران
سنترینو
Astatine
منحنی های کروی
جلوگیری امام صادق علیه السلام از همکاری با بنی عباس
آزمایش جوشکاری مخازن تحت فشار
جانشین پدر در اداره اوقاف و صدقات او
 کاربر Online
319 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 25 شهریور 1385 [06:10 ]
  همایش منجمان آماتور کشور در نیشابور
 

همایش سالانه منجمان آماتور کشور با حضور بیش از ‪ ۵۰۰‬منجم به منظور بررسی آخرین مطالعات نجومی روز چهارشنبه 22/6/85 در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور گشایش یافت. مدیر شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران در مراسم آغاز این همایش گفت: در کشور بیش از چهار هزار منجم آماتور در قالب ‪ ۱۵۰‬تا ‪ ۲۰۰‬گروه نجومی فعالیت می‌کنند.

دکتر منصور وصالی افزود: جامعه منجمان آماتوری کشور فعالیتهای بسیاری در زمینه نجوم در سطح کشور انجام می‌دهند که به لحاظ کمی و کیفی بسیار قابل ملاحظه است. وی بیان کرد: شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران در جهت ترویج و همگانی کردن نجوم فعالیتهای گسترده‌ای را آغاز کرده است.

او گفت : این انجمن ارتباطات بسیار مثبتی با گروههای نجومی داخل و خارج از کشور برقرار نموده و در صدد دستیابی به آخرین یافته علمی نجوم است. وصالی بیان کرد: کشور ایران جزو معدود کشورهایی است که در زمینه نجوم فعالیت‌های کیفی و ارزنده‌ای را به نام خود ثبت کرده است.

وی همچنین افزود: با توجه به پیگیریهای صورت گرفته و موافقت وزارت علوم مبلغ ‪ ۵۰۰‬هزار دلار اعتبار ارزی جهت ساخت تلسکوپ رصدخانه ملی اختصاص یافته که این اعتبار باعث می‌شود که این رصدخانه به تعطیلی کشیده نشود. وی اظهار داشت: این همایش به مدت سه روز و با ارائه آخرین مقالات علمی توسط منجمان آماتور کشور در نیشابور پیگیری می‌شود.

شهرستان نیشابور زادگاه منجم و فیلسوف بزرگ حکیم عمر خیام نیشابوری در خراسان رضوی و در ‪ ۱۲۰‬کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع شده است.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00