منو
 کاربر Online
603 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 25 شهریور 1385 [07:10 ]
  همایش منجمان آماتور کشور در نیشابور
 

همایش سالانه منجمان آماتور کشور با حضور بیش از ‪ ۵۰۰‬منجم به منظور بررسی آخرین مطالعات نجومی روز چهارشنبه 22/6/85 در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور گشایش یافت. مدیر شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران در مراسم آغاز این همایش گفت: در کشور بیش از چهار هزار منجم آماتور در قالب ‪ ۱۵۰‬تا ‪ ۲۰۰‬گروه نجومی فعالیت می‌کنند.

دکتر منصور وصالی افزود: جامعه منجمان آماتوری کشور فعالیتهای بسیاری در زمینه نجوم در سطح کشور انجام می‌دهند که به لحاظ کمی و کیفی بسیار قابل ملاحظه است. وی بیان کرد: شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران در جهت ترویج و همگانی کردن نجوم فعالیتهای گسترده‌ای را آغاز کرده است.

او گفت : این انجمن ارتباطات بسیار مثبتی با گروههای نجومی داخل و خارج از کشور برقرار نموده و در صدد دستیابی به آخرین یافته علمی نجوم است. وصالی بیان کرد: کشور ایران جزو معدود کشورهایی است که در زمینه نجوم فعالیت‌های کیفی و ارزنده‌ای را به نام خود ثبت کرده است.

وی همچنین افزود: با توجه به پیگیریهای صورت گرفته و موافقت وزارت علوم مبلغ ‪ ۵۰۰‬هزار دلار اعتبار ارزی جهت ساخت تلسکوپ رصدخانه ملی اختصاص یافته که این اعتبار باعث می‌شود که این رصدخانه به تعطیلی کشیده نشود. وی اظهار داشت: این همایش به مدت سه روز و با ارائه آخرین مقالات علمی توسط منجمان آماتور کشور در نیشابور پیگیری می‌شود.

شهرستان نیشابور زادگاه منجم و فیلسوف بزرگ حکیم عمر خیام نیشابوری در خراسان رضوی و در ‪ ۱۲۰‬کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع شده است.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00