منو
 کاربر Online
639 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline امیر خاکپور 3 ستاره ها ارسال ها: 433   در :  پنج شنبه 23 شهریور 1385 [12:28 ]
  Foxconn نیز به جمع تولیدکنندگان کارت گرافیک پیوست
 

پس از موفقیت های کمپانی Foxconn در بازار مادربرد، این شرکت مصمم است تا در بازار کارت گرافیک ها نیز حضور پیدا کند. انتظار می رفت خط تولید کارت گرافیک های Foxconn همانند سایر تولید کنندگان بزرگ دیگر بر پایه GPU های دو کمپانی ATI و NVIDIA توسعه یابد اما پس از معرفی کارت گرافیک های این شرکت مشخص گردید که Foxconn در حال حاضر ترجیح می دهد تنها تولیدکننده کارت گرافیک های مبتنی بر GPU های Geforce 7 کمپانی NVIDIA باشد.

در حال حاضر این شرکت مدل های متوعی برای کاربران با سطح توقع کارایی و قیمت گوناگون معرفی کرده است ، قدرتمند ترین آنها مبتنی بر پردازنده گرافیک Geforce 7950GX2 یا 1 گیگابایت حافظه می باشد پس از آن کارت گرافیک های 7950GT و 7900 GTX هریک با 512 مگابایت حافظه قرار دارند ، در بخش کارت گرافیک های میان قیمت نیز این شرکت با کارت گرافیک هایی مبتنی بر GPU های 7900GS و 7600GT معرفی کرده است همچنین در رده کارت گرافیک های ارزان قیمت ، کارت گرافیک های مبتنی بر GPU های 7300GT و 7600GS و 7300GS توسط این شرکت طراحی و تولید شده است تنوع محصولات Foxconn بازار بزرگ و آینده داری را برایش به ارمغان خواهد آورد.

ورود Foxconn به بازار کارت گرافیک ها پیش از این قابل پیش بینی بود، در مورد کیفیت این محصولات هنوز هیچ اظهار نظری نشده است، کارت گرافیک های این شرکت به تازگی معرفی شده و توسط هیچ یک از مراجع معتبر سخت افزاری محک زده نشده اند ، در مورد قیمت گذاری این کارت گرافیک ها نیز با توجه به اینکه Foxconn یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قطعات برد های کامپیوتری می باشد انتظار می رود فاکتور کارایی/قیمت بسیار مطلوبی در میان کارت گرافیک های سایر برند ها داشته باشد.

تصویر


ورود Foxconn به بازار Mobo (در اصطلاح بازار مادربرد و کارت گرافیک) زنگ خطری برای دیگر شرکت های فعال در این بازار بود، چرا که Foxconn یکی از اصلی ترین شرکت های تولید کننده قطعات کارت گرافیک می باشد و ورود این شرکت به این بازار ، بر تعاملات او با سایر شرکت ها تاثیرغیر قابل انکاری خواهد گذاشت. این تاثیر به حدی است که شایعات خبر از خروج Leadtek از این بازار را می دهند، البته این خروج به معنی کنار رفتن برند Winfast از ویترین فروشگاه ها نخواهد بود .

از طرف دیگر کارشناسان و تحلیل گران بازار یکی از اصلی ترین دلایل ادغام دو شرکت GIGABYTEو ASUS بخش عنده ای از بازار Mobo را در دست دازند ، ورود Foxconn و درخشش او در این بازار دانسته اند، چرا که این شرکت منابع بسیاری در تولید قطعات Mobo و ساخت ها دارد.

درخش های پی در پی Foxconn در بازار Mobo ، هنوز نتوانسته است این شرکت را جزو 4 کمپانی های درجه 1 تولید کننده کارت گرافیک و مادربرد قرار دهد و هم چنان Asus و ECS و MSI و GIGABYTE چهار شرکت پر فروش کارت گرافیک و مادربرد در دنیا به شمار می روند.

  امتیاز: 0.00