منو
 کاربر Online
1243 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 12 شهریور 1385 [06:35 ]
  افتتاح نخستین آکادمی فیزیک ایران
 

برای نخستین بار در ایران ، آکادمی فیزیک در شهرستان جهرم استان فارس شنبه به بهره‌برداری رسید. مسوول این آکادمی گفت: آکادمی فیزیک جهرم، به صورت کارگاه فیزیک تمام صنعتی راه‌اندازی شده است.

سید ` محمد صحرائیان ` در مراسم افتتاح این آکادمی افزود: ‪ ۱۶۰‬نفر از اعضای این آکادمی پس از کسب نمره قبولی در آزمون تست هوش، از بین یک هزار نفر دانش آموز مقطع دوم تا پنجم دبستان پذیرفته شده‌اند.

` ایرج حسابی ` فرزند پروفسور `محمود حسابی` نیز در مراسم بهره برداری از این آکادمی، افتتاح آکادمی فیزیک درجهرم را یک حرکت علمی بزرگ و زمینه ای مناسب برای تحول دانش و تفکر علمی برشمرد. حسابی ازآنچه توجه نکردن به تاریخ گذشتگان و کارهای بزرگ علمی ایران نامید، انتقاد کرد وافزود: پروفسور حسابی بنیانگذار بسیاری مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی در کشور است که شخصیت‌های برجسته‌ای همچون دکتر چمران، پروفسور لطفی زاده دانشمند سیستم‌های هوشمند و بسیاری دیگر از شخصیت‌های برجسته علمی را تربیت کرد.

دکتر سید جمال‌الدین ارجمند نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: جوانان ما نیز درصورت حمایت، قادرند راه معلمان‌بزرگ را در راه توسعه و پیشرفت کشور در پیش بگیرند. وی افزود:جوانان ونوجوانان ما امروز باید بدانند که دکترحسابی‌های ایران چگونه راه‌پیشرفت و بالندگی را با به جان خریدن همه سختی‌ها وپذیرش کمبودها هموار ساختند.

جهرم در ‪ ۲۰۰‬کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00