منو
 کاربر Online
1350 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد صابر 1 ستاره ها ارسال ها: 6   در :  پنج شنبه 09 شهریور 1385 [12:12 ]
  خوردنى‌های تناسب اندام
 

خوردنى‌هایى که‎ ‎بیرای تناسب اندام
خوردنى‌هایى که مى نویسم تنها در کام شما لذیذ نیست که در حفظ تناسب و سلامت اندام شما نیز نقش موثرى ‏ایفا مى کند.

‏۱- سیب. تحقیقات حاکى از آن است که سیب به دلیل محتواى آنتى اکسیدانى قوى حقیقتاً شما را بى نیاز از دکتر ‏مى کند. (ضرب المثل انگلیسى: روزى یک سیب بخور تا رنگ دکتر را نبینى!) به شخصه به هیچ قیمتى حاضر نمى ‏شوم فرصت گاز زدن به یک سیب درخشان و خوش آب و رنگ را از دست بدهم اما افق دید خود را گسترش دهید! به ‏خوراک جو دوسر که بسیار براى صبحانه مفید است اندکى سیب رنده شده بیفزایید. همچنین برش هایى از سیب به ‏ساندویچ بادام زمینى خود اضافه کنید.

‏۲- قره قاط. پختن این میوه ترش و خوش آب و رنگ بسیار لذت بخش است. قره قاط از سوزش مجارى ادرار در صورت ‏ابتلاى شما به بیمارى دستگاه تناسلى جلوگیرى مى کند. این میوه سرشار از آنتى اکسیدان و ویتامین آ و ویتامین ‏سى است. نیم فنجان قره قاط تازه تنها ۲۵ کالرى دارد. از همین رو هر وعده دست کم یک فنجان پر آن را میل کنید. قره ‏قاط خرد شده و تازه را روى سالاد بپاشید یا خشک شده آن را به کلوچه یا سالاد کلم بیفزایید.

‏۳- کدو حلوایى. این میوه سرشار از ویتامین آ و فیبر است و اگرچه داراى نشاسته است؛ کمتر از آن چه گمان مى کنید ‏کالرى دارد. یک فنجان کدوى پخته حاوى تنها ۸۰ کالرى است؛ کمتر از برشى از یک قطعه نان. شش گرم فیبر بخورید تا ‏چنان سرزنده و شاداب شوید که هیچ گاه خطا نکنید! کدو حلوایى را علاوه بر شیره افرا مى توان با اندکى دارچین صرف ‏کرد. به جاى سیب زمینى یا برنج برش هایى از کدو حلوایى را به سوپ خود بیفزایید تا غذاى شما مقوى تر شود.

‏۴- کلم. پاییز فصل همه انواع کلم است. از همین رو سالاد پاییزى بدون کلم تنها حکایت از بى سلیقگى دارد. کلم ‏خصوصیات ضدسرطان قدرتمند و کالرى اندکى دارد. گل کلم با روغن زیتون و گردوى برشته بسیار مفید و خوش خوراک ‏است.

‏۵- انگور. انگور سرشار از موادى است که از برخى انواع سرطان و بیمارى هاى قلبى جلوگیرى مى کند. هنگام سرخ ‏کردن جوجه به تابه انگور قرمز بیفزایید. به برنج نیز مى توان انگور خشک شده (کشمش) یا حتى انگور تازه افزود. اگر ‏خوشه اى از انگور را در یک کاسه آب چند ساعت داخل فریزر بگذارید بسیار مطبوع و لذیذ خواهد بود.‏
صابر همتی

  امتیاز: 0.00