منو
 صفحه های تصادفی
دکترحمیدی شیرازی
مکتب های فکری
ارزش حال
علما جانشین پیامبران
بوئینگ747
تیره زانیشلیاسه
امام جواد علیه السلام و لقب تقی
خورشید دوم
رشته مهندسی هوا و فضا
پراش نور
 کاربر Online
1190 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  سه شنبه 07 شهریور 1385 [08:17 ]
  دستگاه هشداردهنده قلب
 

مخترع ایرانی `دستگاه هشداردهنده قلب` ساخت. یکی از اساتید گروه فیزیک دانشگاه الزهرا سلام‌الله‌علیه موفق به اختراع `دستگاه هشدار قلب` شد. روابط عمومی دانشگاه الزهرا اعلام کرد: دکتر `کامران کاویانی` موفق به اختراع دستگاه هشدار قلب شده که بر مبنای تجزیه و تحلیل‌های آماری ضربان قلب که از طریق انگشتان دست توسط دستگاه ضبط می‌شود می‌تواند قلب بیمار را از قلب سالم تشخیص دهد.

در صورتی که افراد با قلب سالم که در درجه ریسک حمله قلبی متوسط و یا بالایی قرار دارند به وسیله این دستگاه تحت مراقبت و نظارت قرار گیرند چنانچه در معرض حملات قلبی و یا اسکیمی خاموش قرار گیرند در همان مراحل اول دستگاه قادر به هشدار دادن است. در چنین موقعیتی دستگاه هشداردهنده قلب قادر به دادن هشدار برای رساندن بیمار به پزشک و معاینات دقیق تر می‌باشد. در واقع این دستگاه با اندزه‌گیری کمیات آماری ناشی از ریتم ضربان قلب قادر است تا این هشدار را اعلام کند.

این روشها که بر مبنای تحقیقات نظری دو گروه تحقیقاتی در دانشگاه الزهرا و دانشگاه صنعتی شریف است و نتایج آن در مجلات معتبر ‪ ISI‬نیز منتشر شده توسط داده‌های معتبری در مورد قلب‌های سالم و بیمار که توسط مراکز معتبر بین‌المللی تهیه شده است مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج بسیار خوبی در پی داشته است.

این برای اولین بار است که نتایج این تحقیقات نظری به صورت یک دستگاه قابل حمل جنبه کاربردی پیدا می‌کند. بر اساس این گزارش به زودی تست بالینی این دستگاه آغاز می‌شود.

  امتیاز: 0.00