منو
 کاربر Online
1214 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 05 شهریور 1385 [04:41 ]
  دندانهای شیری
 

مواظب دندانهای شیری کودکانتان باشید.
یک دندانپزشک اطفال بروز بیماری آبسه دندان در کودکان را ناشی از درمان نشدن پوسیدگی دندان های شیری دانست .

دکتر زهرا بحرالعلومی با بیان این که پوسیدگی دندان های شیری و دائمی در کودکان , اعصاب دندان را گرفتار می کند, گفت: درمان نشدن پوسیدگی دندان های شیری موجب می شود با عفونت زایی میکروب ها , آبسه های دندان تظاهر پیدا کند.

وی با تقسیم آبسه های دندان به دو صورت حاد و مزمن , از علا‌ئم تشخیص آبسه حاد به بی قراری و آشفتگی , صورت متورم و قرمز, درجه حرارت بالا‌, درد شدید در ناحیه دندان آبسه شده اشاره کرد و افزود: آبسه‌مزمن دندان معمولا با درد کمتر و همچنین بوی بد دهان و تغییر رنگ دندان شناخته می شود.

این متخصص و دندانپزشک اطفال از امکان ابتلا‌ء فک بالا و پایین به آبسه دندان در کودکان خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورت ابتلا‌ء فک بالا و ایجاد عفونت های سلولیت به همراه تب و درد , که خود را به شکل تورم و قرمزی در نواحی چشم بیمار نشان می دهد, درصورتی که به موقع درمان نشوند منجر به بروز عفونت های مغزی می شود.

وی گفت : از آنجایی که بروز عفونت سلولیت در فک پایین نیز تمام فضای تحت فکی‌, زیر زبانی و زیر چانه را درگیر می کند و باعث تورم زبان و کف دهان و قطع راه هوایی و تنفس بیمار می شود, توصیه‌می شود اقدامات درمانی سریع انجام پذیرد.

دکتر بحرالعلومی درخصوص شیوه های درمان عفونت های آبسه دندان کودکان افزود : در موارد حاد بودن آبسه دندان‌, استفاده از دهان شویه باعث بهبود علا‌ئم بیماری می شود.

وی اضافه کرد: در مواقعی که عفونت آبسه دندان شدید باشد, مصرف داروی مترونیدازول توصیه می شود و در صورتی که چشم را درگیر کرده باشد,استفاده از قطره های ضد التهاب چشمی و سپس درمان دندان آبسه پیشنهادمی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد یادآور شد: زمانی که عفونت های دندان شدید و همراه با علا‌ئمی از قبیل درجه حرارت بالای 39 درجه و تورم دهان باشد, بهبودی معمولا به دنبال بستری کردن بیمار و تجویز آنتی بیوتیک حاصل خواهد شد .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 11 مرداد 1385 [20:57 ]
  دندان‎‎ شیری‎ کودکان منبع‎ باارزشی‎ از سلولهای‎ پایه‎ است‎.
 

دندان‎‎ شیری‎ کودکان منبع‎ باارزشی‎ از سلولهای‎ پایه‎ است‎.

به‎‎ گزارش‎ خبرگزاری رویتر ، محققان‎‎ موسسه هانسون در بیمارستان‎ رویال‎ آدلاید استرالیا گفـتنـد: دسترسی‎ به‎‎ سلول‎هـای‎‎ پـایـه دنـدان‎ شیـری بسیار آسانتر از روش‎ متعارف‎ سلول‎های‎ پایه‎ جنینی‎‎ است‎ و می‌توان‎‎‎ از آن برای‎‎ درمان‌های حیات‎ بخش‎ استفاده‎ کرد.

محققـان‎‎ امیـدوارنـد، از ایـن روش‎ بـرای‎ درمان‎‎ بیماری‎هایی‎ مانند پارکیـنسـون یـا ترمیم‎‎ اندام های‎ حیاتی‎ (قلب‎ یا کـلیـه) بهره‎ گیرند. سلول‎‎های‎‎ پایـه‎ سلـولهـایی در بـدن‎ هستند که‎‎ توانایی‎ تبدیل‎‎ به هرنوع سلول یا بافتی‎ را دارند.

  امتیاز: 0.00