منو
 صفحه های تصادفی
ترک امربه معروف و نهی از منکر
فسخ شرکت تضامنی
وضع زمان خواجه علی ، از لحاظ سیاسی ، اجتماعی و مذهبی و فرقه های صوفیه ؟
لاک ناخن
نقشه زمین شناسی
قیام های قبل از ظهور - قیام سمرقند
فیزیک
خانه روانشناسی
زندگینامه آرتورادینگتون
اثر فاراده
 کاربر Online
436 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 05 شهریور 1385 [04:40 ]
  دقت در انتخاب کرم ضد آفتاب
 

یک متخصص پوست , کرمهای ضد آفتاب را از عوامل تشدید بروز جوش های روی پوست دانست .

دکتر امیری‌, متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت : افرادی که پوستشان جوش دارد , به منظور محافظت از پوست در مصرف ضد آفتابها دقت و از ضد آفتابهایی که پزشک توصیه می کند استفاه کنند.

وی افزود : عوامل ارثی , استعداد فردی‌, استرس , دوره عادت ماهانه و آب و هوای گرم و مرطوب از جمله عوامل موثر در بروز جوشهای پوستی است.

امیری با اشاره به این که گاهی اوقات مصرف غذای خاصی نظیر شیرینی و شکلا‌ت بروز جوش را تشدید می کند, یادآور شد: گاهی اوقات جوشها به شکل خفیف هستند که عارضه ای ندارند اما گاهی در موارد شدید باعث ایجاد عوارضی روی پوست می شوند .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  چهارشنبه 30 خرداد 1386 [12:12 ]
  دانستنیهایی در مورد کرمهای ضد آفتاب
 

اگر تمام روز را در خانه می‌گذرانید، محافظت طبیعی پوست برای شما کافی است اما دفاع طبیعی بدن نمی‌تواند در برابر آفتاب کنار ساحل، پیاده‌روی در یک ظهر داغ و یا هنگام کوهنوردی محافظت چندانی از پوست شما نماید.

استفاده از کرمهای ضد آفتاب، یکی از معمولترین روشهای محافظت پوست در مقابل تابش اشعه زیان‌آور نور خوررشید است که در میان خانمها رواج بیشتری دارد. نور خورشید حاوی طیف وسیعی از اشعه‌های مرئی و نامرئی است که بخشی‌از آن، به نام طیف ماوراء بنفش، برای پوست انسان مضر بوده و تمامی آسیب‌های پوستی از ناحیه آن است.

میزان اشعه ماورای بنفش خورشید در فصل تابستان بیشتر از سایر فصول سال و در ارتفاعات و مناطق استوایی بیشتر از سایر مناطق است. در فصل تابستان، تابش مستقیم نور آفتاب به پوست، به تدریج آسیب‌هایی از قبیل آفتاب سوختگی، التهاب و قرمزی پوست، چین و چروک و سرطان پوست را به همراه می‌آورد.

انواع کرمهای ضد آفتاب کدامند؟


کرمهای ضد آفتاب دارای دو نوع فیزیکی و شیمیایی هستند، ضد آفتابهای فیزیکی مانند یک پرده پوشاننده، سطح پوست را می‌پوشانند و نور را منعکس می‌کنند به طوری که فقط مقدار بسیار کمی از آن جذب پوست می‌شود.

  امتیاز: 0.00