منو
 کاربر Online
345 کاربر online
 : اقتصاد
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد رضا قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 916   در :  شنبه 04 شهریور 1385 [15:34 ]
  گاهی نفت گران بشود به ضرر ماست !
 

با سلام

یک بحثی هست که اگر نفت از یک حدی گران تر بشود ،
یک سری فناوری ( یا همان لغت خارجه ای تکنولوژی redfacemrgreen) هایی که خیلی گران هستند ، مقرون به صرفه خواهند شد .

مثلا یک روش هایی هست که
از بقایای نیشکر ، الکل می سازند و خودرو ها را هم کاری می کنند که با الکل کار کنند ،
اما خیلی گران است و

اگر نفت گران شود ، بنزین هم گران می شود و آن روش ها می ارزد .

و بخشی از بازاری که باید برای خودروهایشان نفت می خریدند ، دیگر نمی خرند و
یعنی مشتری های ما کشورهای صاحب نفت کم می شود .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سین سینایی 3 ستاره ها ارسال ها: 157   در :  سه شنبه 11 مهر 1385 [07:04 ]
  بله عزیزم
 

همه چیز همیشه به ضرر ماست
چون که نفت گران بشود و ما درآمد بیشتری داشته باشیم
مجبوریم اون پول اضافی را صرف خرج کردن آن کنیم
چون همراه نفت کالا های دیگه وارداتی هم گران می شود

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  شنبه 11 فروردین 1386 [09:10 ]
  نوسان‌های شدید در بازار طلا و نفت
 

در پی ناآرامی‌ها در بازارهای جهانی و نیز نگرانی سرمایه‌گذاران از افزایش تورم و روی آوردن آنها به خرید طلا، بهای این فلز گرانقیمت و نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. شبکه خبری دویچه وله آلمان اخبار منتشره درباره‌ی رکود اقتصادى در آمریکا، بازداشت 15 سرباز انگلیسى و شایعه‌ی درگیرى میان نیروهاى آمریکا و ایران را عامل افزایش بهاى نفت و طلا در بازارهاى جهانى عنوان کرد.

در بازار مبادلات کالای نیویورک ( نایمکس)، نرخ طلا پیش از ظهر روز چهارشنبه، 0.7 درصد بالا رفت و به هر اونس 668 دلار و 80 سنت رسید که ساعاتى بعد، باز هم 0.4 درصد بر این نرخ افزوده شد. افزایش نرخ طلا، با نوسان شدید بهاى نفت‌خام نیز همراه بود.

روز سه‌شنبه گذشته ، بهاى هر بشکه نفت به‌طور متوسط پنج دلار بالا رفت. بعد از ظهر همان روز، نرخ‌ها اندکى پایین آمد، اما صبح چهارشنبه بار دیگر بر بهاى هر بشکه نفت دریاى شمال و آمریکا حدود یک دلار و 80 سنت افزوده شد. به این ترتیب، هر بشکه نفت برنت دریاى شمال، 66 دلار و 40 سنت و هر بشکه نفت سبک آمریکا 64 دلار و 68 سنت معامله شد که گفته می‌شود در شش ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

از نگاه تحلیل‌گران بازار طلا و نفت، نوسانات بهاى طلا نیز با وضعیت بازار نفت در ارتباط است. زیرا این فلز قیمتى، اغلب به عنوان تضمینى در برابر تورم ناشى از نوسان‌های بازار نفت خریدارى مى‌شود. در روزهاى اخیر هرچند مقامات آمریکایى شایعه‌ی درگیرى میان نیروهاى خود و سربازان ایرانى را به صراحت تکذیب کردند، اما بازار نفت آرامش نیافت. این شایعه در شرایطی توسط رسانه‌های غربی مطرح می‌شود که مقامات نظامی ایران روز گذشته برگزاری هرگونه مانور نظامی نیروهای آمریکایی در آب‌های خلیج فارس را تکذیب کردند.

ازعوامل دیگر مهمی که در نوسانات بهای نفت دخیل بوده است می‌توان به دستگیری سربازان انگلیسی در آب‌های ایران و همچنین ناآرامى‌هاى عراق و نیجریه اشاره کرد. این هفته آرژانتین نیز با لغو قرارداد بهره‌بردارى مشترک از منابع نفت و گاز جزایر فالکلند، بر نگرانى‌ها افزود. قرارداد استخراج مشترک این منابع در سال 1995 میان انگلستان و آرژانتین بسته شده بود که در آستانه‌ی سالگرد جنگ فالکلند، دولت آرژانتین قرارداد مذکور را لغو کرد.

وزیر خارجه آرژانتین علت این تصمیم را اقدام یک‌جانبه انگلیس در زمینه به مناقصه گذاشتن قرارداد اعلام کرد. وى گفت: با این اقدام، عملا ابزارى از دست انگلستان گرفته شد که با کمک آن مى‌خواست ذخایر متعلق به آرژانتین را غارت کند.

نوسان‌های بهاى نفت، کشورهاى صنعتى، چین و هند را وادار به جست‌وجوى منابع تازه در سراسر جهان کرده است. جمهورى‌هاى آسیاى مرکزى به‌ویژه صحنه این رقابت‌ها شده‌اند. چین، روسیه و آمریکا از سال‌ها پیش مى‌کوشند نفوذ خود را در این منطقه گسترش دهند تا از منابع غنى نفت و گاز بهره جویند.

هفته پیش ، فرانک والتر اشتاین مایر - وزیرخارجه آلمان - نیز روانه آسیاى مرکزى شد. به گزارش دویچه وله، هدف این سفر تهیه مقدمات ورود اتحادیه اروپا به بازار نفت و گاز منطقه بود. اتحادیه‌ی اروپا در حال حاضر کاملا به منابع نفت و گاز روسیه وابسته است که همکارى با جمهورى‌هاى آسیاى مرکزى مى‌تواند این وابستگى را کاهش دهد.

اشتاین مایر در جریان این سفر از جمله کوشید دولت ازبکستان را به تامین شرایطى تشویق کند که مى‌تواند منتهى به لغو تحریم‌هاى اتحادیه اروپا علیه این کشور شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 07 اسفند 1386 [06:02 ]
  نفت در تربیت معلم
 

salam aziizam agha jane man age zamin biya hava berii hichizi dase ma nismrgreenFahmidi ya biyam vase hame tozih bedam bazam
maamnoon ke nazariyate mano ham shariik midoonid alame sh

  امتیاز: 0.00