منو
 کاربر Online
371 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 04 شهریور 1385 [15:58 ]
  کنفرانس فیزیک ایران
 

کنفرانمس فیزیک ایران با حضور بیش از ‪ ۵۰۰‬نفر از پژوهشگران ایرانی داخل و خارج از کشور از ششم تا نهم شهریورماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود. به گزارش روز شنبه انجمن فیزیک ایران ،کنفرانس فیزیک بزرگترین گردهمایی پژوهشگران فیزیک ایرانی داخل و خارج کشور است که همه ساله در شهریورماه برگزار می‌شود.

این کنفرانس با هدف ایجاد ارتباط میان پژوهشگران فیزیک و اطلاع از تحقیقات آنان در زمینه‌های تخصصی فیزیک توسط انجمن فیزیک ایران و با همکاری یکی از دانشگاههای کشور برگزار می‌شود. در کنفرانس امسال صبحها سخنرانیهای عمومی در زمینه‌های مختلف فیزیک توسط صاحب نظران ارایه خواهد شد و عصرها سخنرانی‌های تخصصی ارایه می‌شود.

عناوین برخی از این سخنرانی‌ها انرژی تاریک و ساختارهای غیر خطی در کیهان شناسی ، سی‌وپنج سال آنالیز با باریکه یونی در آزمایشگاه و اندوگراف ، کامپیوترها و اطلاعات کوانتومی ، نانوفناوری و کربن ، رویکردهای تازه به حالتهای تعمیم یافته و نانوتکنولوژی راهی برای رسیدن به ابررسانایی دمای اتاق است.

از بین ‪ ۳۵۸‬مقاله دریافت شده که از این بین تعداد ‪ ۲۳۴‬مقاله بصورت شفاهی و پوستر پذیرفته شده است. این مقاله‌ها در زمینه‌های ماده چگال ، نانوساختار،فیزیک نظری ، لیزر ، فیزیک هسته‌ای ، ابررسانایی،اپتیک،فیزیک بین رشته‌ای ، فیزیک پلاسما ، نجوم ، مغناطیس و دانشجویی است.

کنفرانس فیزیک ایران از ششم تا نهم شهریورماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 07 شهریور 1385 [07:11 ]
  کنفرانس فیزیک ایران گشایش یافت
 

کنفرانس فیزیک ایران و یازدهمین همایش دانشجویی فیزیک کشور با حضور قریب به ‪ ۶۰۰‬نفر از پژوهشگران داخل و خارج کشور روز دوشنبه در تالار شقایقهای دانشگاه صنعتی شاهرود گشایش یافت. این کنفرانس بزرگترین گردهمایی پژوهشگران فیزیک در کشور است که همه ساله با هدف ایجاد ارتباط میان پژوهشگران و اطلاع از تحقیقات در زمینه‌های تخصصی فیزیک، توسط انجمن فیزیک ایران برگزار می‌شود.

معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاحیه این کنفرانس پس از قرائت پیام وزیر علوم به کنفرانس فیزیک ‪ ، ۸۵‬از دست اندرکاران برگزاری این کنفرانس قدردانی کرد. `محمود ملاباشی` در خصوص تسهیلات جدید بورسیه این وزارتخانه گفت: در سال ‪ ۸۴‬حدود ‪ ۲۰۰‬بورسیه دراز مدت ‪ ۳‬و ‪ ۴‬سال و ‪ ۲۰۰‬فرصت مطالعاتی ‪ ۶‬الی ‪ ۹‬ماه برای دانشجویان در نظر گرفته شده بود که امسال در آن تجدید نظر و بازنگری شده است.

وی گفت: دراجرای این بازنگری امسال بورسیه‌های بلند مدت به یکصد بورسیه و تنها برای رشته‌های اولویت دار و ضروری که در سایت این وزارتخانه مشخص می‌باشد داده خواهد شد. ملا باشی گفت: لیکن فرصتهای مطالعاتی دانشجویان و اساتید این وزارتخانه از ‪ ۲۰۰‬نفر در سال گذشته امسال به حدود ‪ ۷۰۰‬الی ‪ ۸۰۰‬نفر افزایش یافته و بورسیه دکترای داخل کشور نیز از ‪ ۴۰۰‬نفر به دو برابر رسیده است.

وی افزود : همچنین مقرر گردیده که به دانشجویان این بورسیه‌ها مقرری معادل حقوق ماهیانه مربی پایه یک پرداخت شود. رییس انجمن فیزیک ایران نیز در این مراسم گفت: امسال ‪ ۳۵۸‬مقاله به کمیته علمی این دبیرخانه واصل شده که نسبت به سال قبل ‪ ۳۹‬درصد رشد داشته است.

`عزت الله ارزی` افزود: از این تعداد ‪ ۸۳‬مقاله به صورت شفاهی و ‪۱۵۱‬ مقاله بصورت پوستر ارائه شده است. وی با اشاره به روند رشد مقالات در کشور گفت: آمار ارائه مقالات به این کنفرانس از ‪ ۱۲۸‬مقاله در سال ‪ ۷۵‬به ‪ ۳۵۸‬مقاله در سالجاری رسیده که از افزایشی قریب به سه برابر برخوردار است.

ارزی با بیان اینکه طبق رتبه بندی جهانی ایران بیشترین افزایش خروج مقالات علمی را در سال گذشته داشته از مسوولان و دست اندرکاران امور علمی و پژوهشی خواست با در اختیار گذاشتن بودجه کافی زمینه شتاب بیشتر این رشد را فراهم سازند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 21 شهریور 1385 [07:13 ]
  چهاردهمین کنفرانس دانش‌آموزی فیزیک ایران
 

چهاردهمین کنفرانس دانش‌آموزی فیزیک ایران با حضور دانش آموزان مقطع متوسطه سراسر کشور روز دوشنبه در مشهد آغاز بکار کرد. معاون آموزش و پرورش نظری و مهارتی سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی، در مراسم افتتاحیه گفت: ترویج علوم پایه، علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به این علوم و افزایش روحیه کاوشگری نسبت به مسایل پیرامون از جمله اهداف برپایی این کنفرانس است.

` محسن ازغندی ` افزود : از مجموع ‪ ۱۰۴‬مقاله رسیده به دبیرخانه کنفرانس، ‪۱۵‬ مقاله با موضوع آزاد در رشته فیزیک بصورت پوستر و سخنرانی در مدت دو روز برگزاری کنفرانس ارایه می‌شود. وی همچنین گفت: ‪ ۱۸‬مقاله هم که به معیارهای پذیرفته‌شدگان نزدیک بود به منظور تکمیل و ارایه در سال آینده به عنوان پیشگامان سال ‪ ۸۶‬معرفی خواهند شد.

ازغندی افزود: در پایان این کنفرانس نیز یک مقاله که توسط هیات داوران که پنج نفر از معلمان متخصص آموزش فیزیک کشور هستند، بعنوان مقاله برگزیده انتخاب و شش مقاله هم بعنوان مقاله منتخب معرفی خواهند شد. وی همچنین گفت: در طول برگزاری این کنفرانس دو روزه، سه کارگاه آموزشی برای دانش‌آموزان و دو دوره آموزشی برای استادان راهنما برگزار می‌شود.

در این کنفرانس ‪ ۳۲۵‬نفر دانش‌آموز شرکت دارند که ‪ ۲۳۳‬نفر از آنها دختر هستند.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 31 خرداد 1386 [10:02 ]
  کنفرانس سالانه فیزیک
 

رییس انجمن فیزیک ایران گفت: کنفرانس سالانه فیزیک پنجم تا هشتم شهریورماه سال جاری در یاسوج برگزار می‌شود.
دکتر عزت الله ارضی افزود: این کنفرانس باهدف گردهمایی متخصصان فیزیک، ارائه آخرین دستاوردهای علمی، تبادل نظر صاحبنظران و ارتقاء سطح فیزیک در ایران برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: ‪ ۴۸۵‬مقاله به دفتر کنفرانس ارسال شده است که داوران در حال ارزیابی و انتخاب آنها برای شرکت در کنفرانس هستند. وی با اشاره به رشد زیاد مقالات امسال نسبت به سال‌های گذشته گفت: بیشتر مقالات در خصوص تحقیقات نو و بدیع به خصوص نانو است.

رییس انجمن فیزیک ایران اضافه کرد: همچنین در کنار برگزاری کنفرانس سالانه فیزیک ، کنفرانس دانشجویان نیز برگزار می‌شود که آنان می‌توانند تحقیقات و مقالات خود را به کنفرانس ارائه داده و در آن شرکت کنند. ارضی اظهار داشت: دانشجویانی که مقالات آنان در سطح بالا و دست اول باشد در صورت تقاضا از سوی خودشان به آنان بورس شرکت در کنفرانس تعلق می‌گیرد.

به گفته رییس انجمن فیزیک ایران، برگزاری کنفرانس سالانه فیزیک یکی از وظایف اصلی و بزرگ این انجمن است که هر سال در یک شهرستان و با کمک یکی از دانشگاههای آن شهرستان برگزار می‌شود.

  امتیاز: 0.00