منو
 کاربر Online
400 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline امیر خاکپور 3 ستاره ها ارسال ها: 433   در :  پنج شنبه 02 شهریور 1385 [22:30 ]
  ویندوز ویستا معرفی و توضیحی دقیق
 

اولین نسخه بتای ویندوز ویستا vista محصول شرکت مایکروسافت به وضوح مسیر و هدف این سیستم عامل جدید را نشان می دهد. ویستا در مقایسه با ویندوز xp از لحاظ گرافیکی بسیار بهتر و از نظر امنیت و جستجو نیز بسیار پیشرفته تر است. رابط جدید و سایر تغییرات همگی در راستای بهبود این محصول هستند. اما برخی ویژگی های جدید از قبیلvirtual folders اندکی گیج کننده به نظر می رسد.

اگر چه مایکروسافت . این نسخه بتا را نسخه کاملی نامیده است. اما در واقع ویندوز عرضه شده فقط حاوی نیمی از ویژگی هایی است که کاربران در نسخه نهایی آن مشاهده خواهند کرد. قرار است نسخه نهایی ویستا در اواخر سال 2006 به بازار عرضه شود. اولین نسخه بتای این محصوص در 27 جولای به 10 هزار ارزیاب فنی ارائه شد و بیش از نیم میلیون کارشناس it و برنامه نویس امکان دسترسی به کدهای آن از طریق گروه های پشتیبانی مایکروسافت یافتند.
حال در این مقاله قصد داریم. براساس بررسی های صورت گرفته.ویژگی های جالب توجه ویستا را به طور دقیق تشریح کنیم.

این سیستم عامل ظاهری بسیار ساده اما جذاب دارد. پنجره های شیشه ای و نوارهای وضعیت سبز رنگ آن مشابه افکت های سیستم عامل مکینتاش است.

به علاوه آیکن های آن تمثیلی از فایل مربوط هستند! بدین ترتیب که آیکن یک سند . در واقع تصویری از آن سند است یا آیکن پوشه حاوی اسناد به صورت پوشه واقعی به نظر می رسد که کاغذ هایی در آن قرار دارند و جالب اینکه آیکن اولین کاغذ تصویر نخستین سند موجود در پوشه را نشان می دهد.نوار منوی استانارد همان نوارر حاوی منوهای view edit file و غیره... که سابق بر این در زیر فرم پنجره های قرار داشت در ویندوز ویستا تغیر مکان داده و در زیر نوار آدرس قرار گرفته و حتی در برخی پنجره ها نیز نادیده گرفته شده است.یک نوار منوی جدید نیز به اینترنت اکسپلورر افزوده شده که شامل چند گزینه از جمله نوار لغزنده کنترل کننده تم های aero است.

این نوار لغزنده به کاربران امکان می دهد تا آیکن ها را بزرگ یا کوچک سازند.پیمایش در فایل ها یا پوشه ها بسیار آسان تر از قبل شده است . زیرا نام پوشه ها در نوار آدرس مانند administrator>virtual folders>favorite music اکنون به صورت دکمه هایی هستند که می توانید برای ورود به آن پوشه به سادگی روی آنها کلیک کنید.به علاوه می توانید با کلیک روی پیکان مربوط و سپس انتخاب پوشه مورد نظر از پوشه کشویی مستقیما به زیر پوشه دلخواه مراجعه کنید.

درنهایت یک قاب پیش نمایش در انتهای پنجره اطلاعاتی در مورد مورد آیتم انتخاب شده ارائه می دهد نوع این اطلاعات بسته به نوع فایل متفاوت است.شما می توانید اندازه و محل قاب پیش نمایش را تغییر داده یا آن را پنهان کنید.
امنیت در صدر تمام اولویت ها
{ویستا در مقایسه با ویندوز xp از لحاظ گرافیکی بسیار بهتر و از نظر امنیت و جستجو نیز بسیار پیشرفته است. . رابط جدید و سایر تغییرات همگی در راستای بهبود این محصول هستند. اما برخی ویژگی های جدید از قبیلvirtual folders اندکی گیج کننده به نظر می رسد.}

مایکروسافت که به مشکلات امنیتی و عدم قابلیت اطمینان نسخه های پیشین ویندوز آگاه است . در این نسخه جدید سعی کرده تا مشکلات قبلی را بر طرف ساخته و کاربران را متقاعد سازد که ویندوز خود را به ویستا ارتقا دهند. یکی از ابداعات امنیتی بسیار جالب در ویستا ایجاد حساب کاربری جدید با عنوان limited user است. این حساب کاربری امکان نصب برنامه های کاربردی را نمی دهد. اما می توان از طریق آن کارهای روزمره معمولی ماننده نصب درایو یک چاپگر جدید انجام داد.

البته مایکروسافت وعده داده است که ویژگی های امنیتی جدیدی اضافه کند ازجمله آنها تشخیص از کا افتادن قریب الوقوع هر یک از اجزا و انجام برخی واکنش ها در مقابل آن ماننده تهیه نسخه پشتیبانی فوری داده ها.
در حالی که بسیاری از این ویژکی و پیشرفت ها در بکارگیری رفع اشکالات و مدیریت سیستم در واقع برای موسسات it ایجاد شده اند اما قطا برای کاربران نیز مفید خواهند بود.

جستجو و محتوا
یکی از مفیدترین تغییرات ویستا آن است که پنجره های جست و جوی حساس به محتوا در همه جا وجود دارد.
منوی startکه در اغلب موارد مشابه همتای خود در ویندوزxp است و می تواند همانند منوی startدر ویندوز 95یا98 شود.حاوی یک فیلد جستجوی کوچک در انتهای صفحه است . بدین ترتیب با شروع به تایپ عبارت مورد نظر ویستا مواردی را که ستون سمت چپ منو قرار دارند. با نام برنامه های موجود در کامپیوتر که بیشتر از همه با عبارت مورد جستجو شما هماهنگی دارند.جایگزین می کنند.

روش دیگر آن است که روی گزینه all programs کلیک کرده تا برنامه های شما در قلب سمت چپ فهرست شوند. اگر همه برنامه ها در این فهرست قرار نگیرند. یک نوار پیمایش ظاهر خواهد شد . این کار

ادامه دارد.....

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline امیر خاکپور 3 ستاره ها ارسال ها: 433   در :  پنج شنبه 02 شهریور 1385 [22:32 ]
  ویندوز ویستا معرفی و توضیحی دقیق
 

ادامه ....

بسیار راحت تر از آن است که در 3یا 4 ستون پراکنده موجود در منویall programs ویندوز xp پیمایش کند.
همچنین ممکن است فیلد جستجو در سمت راست نوار آدرس در اینترنت اکسپلورر و مرورگز اینترنت اکسپلورر 7 قرار گرفته باشد. در نسخه نهایی این ویندوز بخش جستجو windows explorer قابلیت جستجو در فایل های داده ها متا دارد. این داده ها همان اطاعاتی هستند که در ویندوز xp از طریق کلیک راست روی یک فایل و انتخاب گزینه properties می توانستید آنها را مشاهده ویرایش یا وارد کنید. مایکروسافت اعلام کرده است که نسخه بتای ویستا قابلیت جستجوی بیشتری دارد. با کلیک روی آیکن searchدر منوی start پنجره search center جدیدی باز می شوند که به شما امکان می دهد تا چندین جستجوی فیلتر شده انجام دهید.

پوشه vrirtual folders در ویندوز ویستا از طریق به روز رسانی پویایی نتیجه یک جستجو ذخیره شده به هنگام کلیک روی آنها اسناد مورد نظر راحتی زمانی که عمل جستجو را انجام نمی دهد به سرعت پیدا می کنند. البطه با پیاده سازی فایل سیستمwinfs که در اصل برای ویستا ایجاد شده است این ویژگی در تمامی برنامه های کاربردی ویندوز قرار خواهد گرفت. تا آن زمان هیچ برنامه کاربردی دیگری نمی تواند از قابلیت های جستجوی ویندوز ویستا بهره کامل ببرد.
مایکروسافت در اولین نسخه بتای ویستا چندین virtual folders را از پیش نصب کرده است. اما برخی از آنان موجب سر درگمی می شوند پوشه documentsجایگزینmy documents شده است اما یک پوشه virtual all documents نیز با محتوای متفاوت وجود دارد.به علاوه میانبورهایmusicوpictuersدر منوی startنیز به virtual folders ارجاع داده می شود.

نه زیر پوشه هایmusic,pictuersدر پوشهdocuments در نسخه بتای این ویندوز از کامپیوترهای لوحی و مراکز رسانه ای پشتیبانی کاملی نمی شود همچنین نسخه جدیدwindows media player که مایکروسافت وعده آن را داده بودند نیز در این نسخه موجود نیست.

ممکن است ویندوز ویستا تحول چندان نسبت به ویندوز xp نداشته باشد اما حتا اگر این سیستم عاملمطابق با وعده های بلند پردازه مایکروسافت به ویژه در زمینه امنیت وقابلیت اطمینان باشد. پیش بینی می شود که کاربران از آن استقبال خواهند کرد.

دو مرورگر اینترنتی جدید.
به همراه نسخه بتای ویندوز ویستا مایکروسافت دو نسخه بتای مرورگزINTERNET EXPLORER7
را نیز ارائه کرده است. یک نسخه برای ویندوز xp و یک نسخه برای بتای ویستا.جالب ترین نو آوری در هر دو نسخه ها ویژگی مرور زبانه ای است که امکان باز کردن چندین صفحه وب متعدد در یک پنجره مرورگر را به کاربران می دهد.با کلیک روی زبانه پنجرهie7 می توانید میان صفحات سوئیچ کنید. البطه نوار ابزار رایگان msn searchنیز ویژگی زبانه ها را به ie6 اضافه می کند.

یکی دیگر از موارد جالب اضافه شده به نسخه بتای ie7 یک کادر جستجوی متنی است که در سمت راست نوار آدرس قرار دارد. همچنین مایکروسافت قابلیت چاپ ie را نیز از طریق ارئه ویژگی print preview بهبود بخشیده است. این ویژگی به کاربر امکان می دهد تا پیش از چاپ اندازه صفحه را تغییر دهید.

مایکروسافت هچنین وعده پشتیبانی از خبرخوان های rss رانیز داده است. این ویژگی در فرم اولیه به شکل دکمه ای است که از نقطه ای در آن امواج رادیویی ساطع می شوند. رنگ خاکستری آن در سایت هایی که به درستی برای ارائه rssتگ گذاری شده اند. قرمز می شوند.

همچنین می توانید با افزودن یک منبعrss به بخش favoritesبه عضویت آن در آیید اما هیج مکانیسمس برای آگاهی از اینکه چه زمانی آن منبع به روزرسانی می شود.وجود ندارد.
بدین منظور شما باید به صورت مداوم صفحه نشانه گزاری شده را بررسی کنید.
IE7مخصوص ویندوز XP همچنین شامل یکPHISHING FILTERجدید است که سایت های جعلی سرقت هویت را تشخیص می دهد. این وب سایت ها با فریبکاری و جعل ظاهر سایت های ماز مثل سایت بانک ها و غیره سعی در یافتن اطلاعات شخصی شما دارند.سایتهای مشکوک بر اساس شیوه عملشان ناشناخته می شوند و سایت های مورد تایید به آن دسته از سایت ها اطلاق می شود. که در پایگاه داده مایکروسات که پیوسته به روز رسانی می شود قرار دارند.

این شرکت در ابتدا قصد داشت تنها هنگام عرضه ویستا IE را ارتقاء دهد. اما واضح است که در پاسخ به محبوبیت روز افزونFIREFOXو آسیب پذیری های IE6 مرورگرIE7تا آخر سال جاری میادی برای استفاده در ویندوز های XPمجهز به SERVICE PACK2 و به همراه نخه 64 بیتی ویندوز XP عرضه خواهد شد.

البته IE7 نیز بدون اشکال نیست به عنوان مثال دکمه هایFORWARDو BACK آن را به راحتی می توان در گوشه سمت چپ بالای صفحه یافت اما دکمه HOME آن در نوار منو و در زیر زبانه ها قرار دارد.از سوی دیگر دکمه REFRESHهم اکنون در سمت راست نوار آدرس قرار گرفته و در هنگام بارگزاری صفحه به دکمه STOPتبدیل می شود.
....................
موفق باشید

  امتیاز: 0.00