منو
 صفحه های تصادفی
خازن
اشعار حسان در شفای چشم امام علی علیه السلام
آشتي علم و ايمان
انواع حافظه
ادموند هالی
کاوشگر ماژلان
بانک ایرانی
نطریات داروین
علی علیه السلام مانند کعبــــه است
تعیین کنندگان زمان ظهور دروغگویند
 کاربر Online
948 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline کیانی 3 ستاره ها ارسال ها: 244   در :  چهارشنبه 18 مرداد 1385 [08:12 ]
  مدرسه و باز مشکلات ثبت نام
 

در ابتدا با این سوال مطرح شود که چرا ما هرساله با این چنین مشکلاتی روبه رو هستیم

یک خانمی می گفت که من بیماری قلبی دارم و رفتم فرزند خود را در مدرسه ای که نزدیک منزل ماست ثبت نام کنم اما انها از نوشتن اسم فرزند من امتناع کردند، مشکلات خودم را مطرح کردم و انها نپذیرفتند و حال باید مسافت طولانی راطی کنم تا او را در مدرسه ای که خیلی دورتر از ماست بنویسم ..........

این مشکلات ثبت نام و شهریه ای که گفته می شود نباید مدارس ما بگیرند کی حل می شود که هر ساله با این چنین مشکلاتی رو به رو نباشیم ؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 23 مرداد 1385 [13:02 ]
  آموزش و پرورش و دریافت وجه برای ثبت نام مدارس
 

باسمه تعالی

آموزش و پرورش و دریافت وجه برای ثبت نام مدارس

احتمالاً تعدادی از خوانندگان نمی دانند که طبق اصل سی ام قانون اساسی دولت موظّف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ی ملّت تا پایان دوره ی متوسّطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحدّ خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد. به همین جهت هنگامی که برای ثبت نام فرزندشان به مدرسه مراجعه می کنند ، برای پایین آوردن وجه ثبت نام ، به التماس کردن متوسّل می شوند و عزّت و آبروی خود را به خطر می اندازند و حتّی ناچار به بیان مشکلات زندگی خصوصی خود می شوند. این در حالی است که آموزش و پرورش رایگان حقّ فرزندان آنان است و آنان به دلیل ندانستن قانون ، از خود ضعف و ذلّت نشان می دهند که این امر مخالف اعتقادات دینی ماست. البتّه این آموزش و پرورش است که باید شرمسار باشد که دست نیاز به سوی اولیای دانش آموزان دراز کرده است.
گر چه مسؤولین محترم آموزش و پرورش اعلام می کنند کهدریافت هر گونه وجه هنگام ثبت نام ممنوع است. امّا گویا دل و زبانشان با هم یکی نیست. زیرا از طرف دیگر به طور غیر رسمی از مدیران می خواهند که برای تأمین مخارج مدرسه ، اقدام به دریافت وجه کنند و در این میان مدیران مدارس هم گرفتار اداره هستند وهم گرفتار اولیای دانش آموزان. البتّه مسؤولین معمولاً ادّعا می کنند که هیچ اجباری در میان نیست ، امّا اگر نیست این همه اضطراب اولیای دانش آموزان برای چیست؟
همه ی ما نیک می دانیم که آموزش و پرورش برای تأمین مخارج خود نیاز به بودجه های کلانی دارد. امّا از چه راهی می توان این بودجه ها را تأمین کرد؟ و آیا به صرف نیاز آموزش و پرورش به بودجه ، می توان بر خلاف قانون اساسی از اولیای دانش آموزان ، پول دریافت کرد؟
بهتر است مسؤولین محترم ، این تعارض و دوگانگی به وجود آمده را هر چه زودتر حل و برطرف کنند. اگر اعتقادتان بر این است که آموزش و پرورش نباید رایگان باشد ، درخواست بازنگری در قانون اساسی را مطرح کرده و اصل سی ام را حذف یا اصلاح نمایید و صد البتّه که مردم باید در یک همه پرسی ، نظر خود را درباره ی اصلاحات به عمل آمده در بازنگری قانون اساسی ابراز کنند!!!
و اگر اعتقادتان بر رایگان بودن آموزش و پرورش است و تسلیم قانون هستید ، بهتر است دست از تخلّفات برداشته و در خدمت مردم باشید و به فکر این باشید که با این صراحت قانون ، جواب خدا را در روز قیامت چه خواهید داد.
و چنان چه معتقدید که اعمال آموزش و پرورش مغایرتی با اصل سی ام ندارد و مردم دچار کج فهمی در قانون اساسی شده اند ، باید بدانید که تفسیر قانون اساسی به عهده ی شورای نگهبان است. پس ، از شورای نگهبان استفسار نموده تا تکلیف ملّت در برابر این اعمال مشخّص شود.
ضمناً حلّ مشکل بودجه ی آموزش و پرورش بیشتر به دست مسؤولین محترم است. وقتی برای هر دانش آموز در یک سال تحصیلی بیش از 200 هزار تومان هزینه می شود و عملاً کمتر از 5 هزار تومان برای هر دانش آموز در طیّ یک سال بودجه در اختیار مدرسه قرار می گیرد ، این نشان از کمبود بودجه ی آموزش و پرورش نیست زیرا مبلغ 200 هزار تومان برای هر دانش آموز در یک سال مبلغ کمی نیست. بلکه نشان از ناکارآمد بودن طرح ها و مخارج جانبی آموزش و پرورش است.
مخارج جشنواره ها و سمینارهای آن چنانی و هتل های چند ستاره و سفره های رنگین و حقّ مأموریّت مهمانان و دیگر تشریفات زائد ، همه و همه می تواند در جاهای بهتری خرج شود به گونه ای که سهم بودجه ای که عملاً در اختیار دانش آموزان مدارس قرار می گیرد افزایش یابد.
به امید آن روز!!!علیرضامیزانیان
www.golha.net/alirezamizanian

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline کیانی 3 ستاره ها ارسال ها: 244   در :  سه شنبه 24 مرداد 1385 [05:40 ]
  مدرسه و باز مشکلات ثبت نام
 

هر ساله وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه هایی در مورد ثبت نام دانش آموزان سعی می کند تا به شعار آموزش و پرورش رایگان از دبستان تا دوره متوسطه برای تمام مردم تاکید داشته و اکثریت خانواده ها هم از این بخشنامه اطلاعات کاملی دارند .
برخی از مدیران مدارس در طی چندین سال و با تجربه راه های گرفتن پول ، بدون در نظر گرفتن مقررات ثبت نام از والدین را می دانند مدیران با گفتن اینکه در و دیوار مدرسه و نیمکت و ..... مبلغی را به عنوان همیاری که البته خودشان نام آن را همیاری گذاشته اند از اولیائ می گیرند .
این مشکلات این چنینی در مناطق جنوب تهران بیشتر به چشم می خورد.
آیا این قانون اساسی کشور تنها برای مناطق خاص است ؟
خانواده مجبور است که با مشکلات مالی و اقتصادی مبلغی را به عنوان همیاری به مدرسه تقدیم کند.
به امید آن روزهای که ما دیگر با این چنین مشکلاتی روبه رو نباشیم. (درسال آینده تحصیلی) و بیایم از همین امسال به فکر اولیائ و دانش آموزان باشیم......

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline کیانی 3 ستاره ها ارسال ها: 244   در :  چهارشنبه 25 مرداد 1385 [10:00 ]
  مدرسه و باز مشکلات ثبت نام
 

از زبان یکی اولیائ دانش آموزان

دریکی از مدارس دولتی واقع در منطقه .... تهران جهت ثبت نام در مقطع تحصیلی مبلغ ..... وجه دریافت کردند ،که اینجانب به عنوان ولی یکی از دانش آموزان تصمیم گرفتم که این مبلغ را دو برابر نموده و فرزندم را به جای مدرسه دولتی با کلاس 40 نفر در مدرسه غیر انتفاعی با کلاس 10نفر و امکانات آموزشی به مراتب بالاتر از مدرسه دولتی ثبت نام نماییم.
البته یک فردی که از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارد ایا می تواند این چنین کاری کند ؟
وای به حال قشر محروم و زیر خط فقر

  امتیاز: 0.00