منو
 کاربر Online
1507 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  شنبه 07 مرداد 1385 [05:37 ]
  عسل موثرتر از آنتی بیوتیک
 

تصویر


تحقیقات جدید نشان داده‌است که نقش درمانی عسل ) البته از نوع پزشگی آن ) برای بهبود زخم‌ها حتی از آنتی بیوتیک ها هم بیشتر است .

دانشمندان آلمانی با انجام تحقیقی به این نتیجه رسیدند که عسل قدرت درمانی فوق العاده ای دارد و حتی این قدرت در برخی مواقع از آنتی بیوتیک ها نیز بیشتر است.

با این حال همین محققان تصریح کردندکه هر عسلی چنین قدرتی ندارد.

در این تحقیق آمده است , به علت افزایش میزان مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها , عسل به عنوان یک داروی خانگی کهن بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

ارنه زیمون یکی از این دانشمندان که در این تحقیق نقش داشته است در این خصوص می گوید ما هم اکنون با باکتری ها و میکروب هایی مواجه هستیم که تقریبا در برابر همه آنتی بیوتیک های متعارف موجود مقاوم هستند.

با این تفاصیل‌, این پزشکان آلمانی خود درمانی با عسل را توصیه نمیکنندزیرا عسلی که برای درمان زخم تهیه نشده باشد , می تواند هاگ باکتری داشته باشد. در واقع در اینجا منظور از عسل , عسل پزشکی است که با عسل های معمولی‌فرق دارد .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 11 فروردین 1386 [10:23 ]
  نقش عسل در حفاظت از رگهای خونی
 

سلام

پژوهشهای تازه نشان می دهد عسل برای حفاظت از خون انسان از مواد تاثیر گذار بر رگها مفید است. این پژوهش نشان می دهد که مواد ضد اکسیداسیون موجود در عسل سرعت اکسید شدن پروتئین های روغنی کم تراکم را که از مهمترین عوامل تشکیل رسوبات آهکی در رگهاست کاهش می دهد. به گفته محققان قدرت عسل برای جلوگیری از اکسیداسیون 3 برابر قدرت مواد گیاهی است. محققان می گویند مواد ضد اکسیداسیون موجود در طالبی نیز تقریبا شبیه عسل است اما قند موجود ر عسل طبیعی تر است.

  امتیاز: 0.00