منو
 صفحه های تصادفی
حکومت صفویان از قدرت یافتن شاه اسماعیل تا مرگ شاه طهماسب
پیامبر اکرم و معرفی امام حسین علیه السلام به مردم و خبر از شهادتش
سرعت انتشار امواج الکترومغناطیسی
دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان
آوومتر دیجیتالی
روحیه همکاری در آموزش
مهمان فضایی
لغزش اندیشه از نظر قرآن
نقطه و خط در عکاسی
عناصر گروه IIA
 کاربر Online
1690 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 05 مرداد 1385 [14:23 ]
  انرژي خورشيدي
 

razz

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 05 مرداد 1385 [14:56 ]
  انرژی خورشیدی
 

سلام
از پیوندهای آبگرم کن های خورشیدی ، تولید انرژی از خورشید ، کاربردهای انرژی خورشیدی ، باتری خورشیدی و انرژی خورشید و انرژی خورشید و ... می توانید استفاده کنید.

کاربر محترم ثبت نام کنید تا مطالب ارسالی به اسم خودتان ثبت شوند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 02 آذر 1385 [08:01 ]
  بزرگترین نیروگاه خورشیدی
 

چین در تلاش برای کاهش وابستگی خود به زغال سنگ برای تامین نیازهای روزافزون انرژی قصد دارد بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان را در استان فقیر، اما آفتابی `گانسو` واقع در شمال غرب این کشور ایجاد کند. خبرگزاری رویترز از پکن به نقل از خبرگزاری شین هوا گزارش داد، هزینه ساخت این طرح ‪ ۱۰۰‬مگاواتی (‪ (mw‬حدود ‪ ۶/۰۳‬میلیارد یوان (‪ ۷۶۶‬میلیون دلار) برآورد شده است و ساخت آن پنج سال به طول خواهد انجامید.

رشد اقتصاد چین ‪ ۱۰‬درصد در سال است و زغال سنگ حدود ‪ ۷۰‬درصد انرژی مصرفی این کشور را تامین می‌کند. چین در تلاش برای کاهش آلودگی هوای این کشور که روز سه‌شنبه در پکن به سطح خطرناک رسید، سرمایه‌گذاری در طرح‌های انرژی در خارج از کشور و نیروگاه هسته‌ای را نیز افزایش داده است. برنامه ریزان ، شهر واحه `دانهوانگ` را برای ساخت این نیروگاه خورشیدی برگزیده‌اند.

شین هوا اعلام کرد در دونهوانگ با ‪ ۳۱‬هزار و ‪ ۲۰۰‬متر مربع مساحت، هر سال سه هزار و ‪ ۳۶۲‬ساعت آفتاب می‌تابد و به عنوان منطقه مناسبی برای توسعه انرژی خورشیدی برگزیده شده است. دسترسی آسان به انتقال برق و ارتباطات از دیگر مزایای این شهر است.

شین هوا ادعا کرد بزرگترین نیروگاه خورشیدی فعلی در جهان یک طرح پنج مگاواتی در `لایپزیگ` آلمان است که ‪ ۳۳‬هزار و ‪ ۵۰۰‬صفحه خورشیدی دارد. با این وجود یک نیروگاه خورشیدی در `آرنشتاین` در نزدیکی `ورتسبورگ` آلمان بنا به گفته شرکت گرداننده آن یعنی `اس‌ای جی سولاراستروم` توان ‪۱۲‬ مگاواتی دارد.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 02 آذر 1385 [08:05 ]
  شناور خورشیدی
 

یک شناور سوییسی که با انرژی خورشید کار می‌کند قصد دارد بدون مصرف یک قطره سوخت مسیر اسپانیا تا نیویورک را از طریق اقیانوس اطلس طی کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید، انجمن ‪ ۲۱ transatlantic‬که طرح `سان ‪ `۲۱‬را حمایت می‌کند اعلام کرد این شناور که با صفحه خورشیدی پوشیده شده است مسافت ‪ ۱۲‬هزار و ‪ ۹۰۰‬کیلومتر را با سرعت ‪ ۶‬گره دریایی در ساعت (‪ ۹‬تا ‪ ۱۲‬کیلومتر در ساعت) طی می‌کند. این شناور روز سه شنبه سویل را ترک می‌کند و در ماه مه به نیویورک می‌رسد.

تصویر


از جمله اهداف این طرح ترویج انرژی پاک است. این شناور با طول ‪ ۱۴‬و عرض ‪ ۶‬متر منحصرا از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند. این کشتی که ظرفیت حمل شش مسافر را دارد به موتورهای الکتریکی و باتری نیز مجهز است که می‌تواند به مدت ‪ ۲۰‬ساعت نیروی حرکت موتور را با سرعت حرکت یک قایق تفریحی تامین کند. هدف از انجام این سفر ثبت این سفر در کتاب رکوردهای گینس است.

`اندریاس کیندلیمان` که معمار این طرح محسوب می‌شود، ترویج انرژی خورشیدی بجای سوختهای دیزلی را از دیگر اهداف این طرح بیان می‌کند. این رکورد جدید، نشانگر قابلیت عظیم استفاده از انرژی خورشیدی در دریانوردی خواهد بود.

کیندلیمان گفت حمل‌ونقل دریایی می‌تواند از قابلیتهای عظیم دریانوردی با انرژی خورشیدی بهره‌مند شود و الهام بخش نوآوریهای تازه‌ای در این حوزه باشد. صفحه‌های خورشیدی همچنین در قایقهای تفریحی که در بنادر به گردش مشغولند می‌تواند کاربرد پیدا کند.

از جمله سرنشینان شناور ‪ Sun21‬یک پزشک و کارشناس محیط زیست سوییسی به نام مارتین واسلر است که نخستین قدم را در این طرح برداشت و به بازده انرژی بسیار علاقه‌مند است. دو دانشمند نیز در این سفر به مطالعه پلانکتون‌ها می‌پردازند. این کشتی قبل از ترک سویل چندین توقف کوتاه در طول سفر خود در جزایر قناری، جزایر دماغه سبز (کاپ ورد) در شمال غرب آفریقا و جزیره کاراییب فرانسوی مارتینیک خواهد داشت. این افراد بعد از رسیدن به آمریکا ساحل شرق این کشور از فلوریدا تا بوستون را به گشت زنی و نمایش شناور خود می‌پردازند.

  امتیاز: 0.00