منو
 کاربر Online
369 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  چهارشنبه 04 مرداد 1385 [11:26 ]
  ATI فروخته شد !!!
 

رسماً اعلام شد، کمپانی AMD شرکت ATI را به قیمت 5.4 بیلیون دلار خرید

img/daneshnameh_up/a/a3/main-ati-amd.jpg

کمپانی بزرگ AMD سازنده تراشه های رایانه ای شرکت ATI از مشهورترین سازندگان چیپست کارتهای گرافیک را به قیمت 5.4 بیلیون دلار خریداری کرد. به گزارش منابع رسمی، نخستین محصول پرقدرت دو شرکت در سال 2007 تولید خواهد شد.
ادغام دو شرکت به AMD کمک خواهد کرد تا در محصولات آینده خود از تکنولوژی پیشرفته موجود در چیپست های کارت گرافیک شرکت ATI به نفع مشتریان خود استفاده نماید. کارشناسان بر این باور هستند که AMD قصد دارد در سال 2008 با استفاده نمودن چیپست کارت گرافیک در پردازنده های خود، نسل جدیدی از CPU ها را به معرض نمایش بگذارد. نتیجه چنین طرحی بوجود آمدن کامپیوترهای کوچک تر و البته بسیار قدرتمندتر خواهد بود.
`تکنولوژی ATI چشمان ما را گرفته بود، ما به آنها برای تکمیل اهداف دیرینه ی خود نیاز داشتیم. از این پس فناوری برتر و ابداعات جدید در پیش روی مشتریان خواهند بود...` مهندس ارشد و رئیس کمپانی AMD آقای `Hector Ruiz` این جملات را لحظاتی پس از عقد قرارداد بین دو شرکت اعلام کرد.
ترکیب شرکتهای AMD و ATI به عنوان بزرگترین تولید کننده چیپست های کارت گرافیک نه تنها قدرت عمل AMD را افزایش خواهد داد بلکه این شرکت را در برابر رقیب دیرینه خود یعنی اینتل نیز در زمینه ساخت پردازنده های جدید مجهز خواهد نمود.
گفته می شود دو تن از مدیران ارشد شرکت ATI از جمله مهندس `Dave Orton` پس از انجام کامل نقل و انتقالات به شرکت AMD ملحق خواهند شد و در پست های کلیدی این شرکت جای خواهند گرفت.
~~~~~~~~~~
prs-land
prs-land
~~~~~~~~~~

  امتیاز: 0.00