منو
 کاربر Online
1214 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  چهارشنبه 04 مرداد 1385 [04:57 ]
  این میوه‌ها برای مغزتان خوب است
 

تصویر


میوه‌هایی مانند هویج تاثیر مفیدی بر مغز می‌گذارند بنابراین اگر می‌خواهید عملکرد مغزتان را افزایش دهید باید مقادیر زیادی میوه تازه و بخصوص هویج (خام) بخورید.

یک گروه از مواد موجود در میوه‌ها قندهای طبیعی هستند. این مواد با تحریک مغز و به تسریع تفکر ما و یادآوری سریع اطلاعات کمک می‌کند. مواد بسیار دیگری هم در میوه‌ها هستند که دانشمندان معتقدند مغز را تحریک می‌کند.

در این که تغییر عادات غذایی منجر به نتایج بهتر یادگیری می‌شود تردیدی نیست و یک گروه از مواد موثر در این مورد میوه‌ها هستند.

معمولا به دانش‌آموزان توصیه می‌شود بین ساعت بیدار شدن از خواب و زمان امتحان میوه بخورند و از مصرف غذاهایی که عملکرد مغز را کند می‌کند مانند گوشت و لبنیات پرهیز کنند.

تاثیر میوه

اثری که میوه بر مغز می‌گذارد این است که باعث می‌شود سریع‌تر فکر کنید و اطلاعات را آسانتر به خاطر آورید. غذاهایی هم وجود دارند که تاثیر منفی بر مغز می‌گذارند.

این مواد شامل فلوئور سفید به ویژه همراه با لبنیات که مدت زمان بیشتری را برای هضم در روده نیاز دارد و به این منظور مقدار زیادی خون به جای رفتن به مغز به این ناحیه برای کمک به هضم جریان می‌یابد.

قند تصفیه شده ، بوقلمون ، غذاهای حاوی پروتئین (گوشت) و نشاسته (سیب‌زمینی) که بدن برای هضم آنها به انرژی بیشتری نیاز دارد ، همگی از جمله موادی هستند که اثر منفی بر عملکرد مغز دارند.

علاوه بر میوه‌ها خوردن هویج را فراموش نکنید چرا که در تقویت حافظه موثر است.

  امتیاز: 0.00