منو
 کاربر Online
539 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  جمعه 30 تیر 1385 [20:06 ]
  داروی جدید از کاهش بینایی ناشی از دیابت جلوگیری می‌کند.
 

داروی جدید از کاهش بینایی ناشی از دیابت جلوگیری می‌کند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی

نتایج دو مطالعه بالینی نشان می‌دهد داروی آزمایشی جدید ساخت شرکت الی لیلی از کاهش بینایی ناشی از دیابت جلوگیری می‌کند. به گزارش پایگاه اینترنتی رویترز ، داروی ‪ ruboxistaurin‬که در صورت تایید با نام تجاری ‪ Arxxant‬عرضه خواهد شد در مقایسه با دارونما خطر کاهش بینایی را تا ‪ ۴۱‬درصد کاهش می‌دهد. دکتر لیوید پل آیلو در نشست علمی انجمن دیابت آمریکا این شیوه را کاملا جدید خواند که روند کاهش بینایی را کند می‌کند. بسیاری از مردم از بینایی بیشتر از مرگ می‌هراسند و این دارو امکان پیشگیری یا به تاخیر انداختن نابینایی ناشی از دیابت را افزایش می‌دهد.

اگر این دارو تایید شود اولین دارویی است که خطر بروز نابینایی در اثر رتینوپاتی دیابت را کاهش می‌دهد. درحال حاضر برای درمان این بیماری که در دیابتی‌ها شایع است از درمانهای لیزری استفاده می‌شود. براساس این یافته‌ها از دست دادن بینایی در ‪ 6.1‬درصد از بیمارانی که با داروی جدید درمان شدند بروز کرد این میزان در بیمارانی که دارونما دریافت کردند ‪ 10.2‬درصد بود. با آنکه این دارو از کاهش بینایی در مبتلایان به رتینوپاتی دیابتی غیرتکثیری جلوگیری کرد، اما از پیشرفت بیماری به مرحله جدی‌تر پیشگیری نکرد. این دو تحقیق در مدت سه سال بر روی ‪ ۸۱۳‬بیمار که ‪ ۳۲‬میلیگرم ‪ ruboxitaurin‬یا دارونما دریافت کردند انجام شد.

  امتیاز: 0.00