منو
 صفحه های تصادفی
اعتراف معاویه به عصمت امام حسین علیه السلام
یکی می شود یکی نمی شود
Iridium
چگونه از اصطکاک گرما ایجاد می شود؟
تیره میوپوراسه
بی توجهی امام علی علیه السلام به دنیا در دوران حکومت
گروه
فطریات
سرگذشت لباس فضایی
دودمان آوان
 کاربر Online
1467 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 26 تیر 1385 [15:15 ]
  پرواز هواپیمای با سرنشین در ژاپن با باتری قلمی
 

پژوهشگران ژاپنی دانشگاه صنعتی‌توکیو به‌همراه پژوهشگران‌شرکت `ماتسوشیتا` برای نخستین بار در جهان موفق شدند که با بهره‌گیری از باتری‌های کوچک قلمی موجود در بازار، یک هواپیما کوچک باسرنشین را از زمین بلند کنند.

بر پایه گزارش روز دوشنبه شبکه تلویزیون سراسری ژاپن، در این آزمایش، پژوهشگران ژاپنی با بهره‌گیری از ‪ ۱۶۰‬عدد باتری کوچک قلمی یک هواپیمای کوچک تک سرنشین، تا حداکثر به ارتفاع ‪ ۵/۲‬متر از زمین بلند کرده و به پرواز در آوردند. بر اساس این گزارش، این هواپیمای کوچک تک سرنشین ‪ ۳۱‬متر پهنا و ‪۵۴‬ کیلوگرم وزن دارد که در این آزمایش با استفاده از باتری قلمی، ‪ ۳۹۱‬متر به پرواز درآمده است.

این مسافت پرواز از مسافتی که برادران آمریکایی رایت توانسته بودند برای نخستین بار در جهان هواپیما را به پرواز در بیاورند، ‪ ۱۳۱‬متر بیشتر است. برادران رایت ‪ ۱۰۳‬سال پیش در آمریکا برای نخستین بار در جهان توانستند که هواپیمایی با سرنشین را ‪ ۲۶۰‬متر در فضا به پرواز درآورند. ژاپنی‌ها امیدوارند که با بهره‌گیری از این موفقیت، بتوانند هواپیماهایی با قوه محرکه باتری برای پروازهای طولانی‌تری طراحی کرده و به پرواز درآورند.
منبع: ایرنا

  امتیاز: 0.00