منو
 کاربر Online
444 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 24 تیر 1385 [14:11 ]
  رفع مشکل فارسی نویسی در فلش با Flash RTL
 

رفع مشکل فارسی نویسی در فلش با Flash RTL
مشکل کجاست ؟
اگر شما هم از فلش برای طراحی برنامه های تحت وب استفاده میکنید، احتمالا به مشکل فارسی نویسی در فلش برخورد کرده اید. مشکل از اونجا نشات میگیره که شرکت ماکرومدیا هنوز امکانات زبان فارسی رو در نرم افزار هاش بهینه نکرده و این مشکل در فلش بیش از سایر نرم افزار ها به چشم میاد . چون محصول نهایی یک فایل SWF است و نه یک HTML .
این مشکل زمانی به اوج میرسه که شما در فلشی که طراحی کرده اید بخواهید از یک بانک اطلاعاتی یا فایل XML اطلاعاتی رو بخونید که شامل کلمات فارسی و انگلیسی بطور درهم باشه. و سپس اونا رو در فلش بصورت راست به چپ نمایش بدید . در این موقع هست که کلمات فارسی و انگلیسی جابجا نشون داده میشن و شما حس میکنید تمام زحمتی که کشیدید بر باد رفته .
و اما راه حل :
ایرانی برقراره همیشه ! بله : دو تا از دوستای خوب من بنام پدرام پور حسین از سایت PedyMX و فرید عرض پیما از IFlashDes که در زمینه فلش توی ایران کمیاب هستند با همکاری هم یک کامپوننت فلشی بنام FlashRTL ساخته اند که این مشکل رو در فلش برطرف میکنه . این کامپوننت که در آدرس flashrtl.com قرار داده شده دارای 8 متد است که کلیه امور زبان فارسی رو در فلش بعهده میگیره . از جمله متد تبدیل تاریخ گریگوریان به تاریخ جلالی ، متد درست کردن نمایش حرف ی . متد فارسی نویسی right to left . و چند متد مفید دیگر .
برای دانلود این کامپوننت به بخش دانـــلـــود این سایت بروید .
دیگه چه خبر :
اما گفتن این مطلب هم خالی از لطف نیست که شما میتوانید به زودی در کنار همین پروژه کاری دیگر را ببینید که به شما امکان استفاده از تمامی Font های فارسی را در فلش به صورت پویا (Dynamic) میدهد و دیگر احتیاجی نیست که برای نمایش متون داینامیک خود در فلش از فونت های Arial, Tahoma, Times و... استفاده کنید. این پروژه نیز بزودی از همین تیم عرضه خواهد شد .

منبع:macromediax

  امتیاز: 0.00