منو
 صفحه های تصادفی
ضربه زدن با سر و شیرجه رفتن در فوتبال
چرخه آب در گیاهان
tonsillitis
آزمایش آینه ی ضد گرانش
کاربرد لیزر در مصارف نظامی
مگاتریوم
میلتن لاسال هیوماسن
ربات‌های میکروسکوپی
هپاتیت A
واکنشهای مولکولهای کایرال با واکنشگرهای فعال نوری
 کاربر Online
834 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  دوشنبه 19 تیر 1385 [06:27 ]
  ورود ایتالیا به جنگ جهانی دوم
 

در سال 1940 میلادی دولت ایتالیا وارد جنگ جهانی دوم شد. در مورد نحوه قرار گرفتن ایتالیا در جنگ جهانی باید به سیر تاریخی وقایع در این کشور توجه کرد.
در سال (1919م) نهضت فاشیسم با نام «نهضت پیراهن مشکی ها» در ایتالیا روی کار آمد. رهبری این نهضت را که بعدها جنایات فراوانی مرتکب شد «بنیتو موسیلینی» به عهده داشت.
موسیلینی سه سال بعد نخست وزیر ایتالیا شد و سیستم تک حزبی را پایدار ساخت ، موسولینی در 1883 میلادی به دنیا آمد. وی پس از طی تحصیلات مقدماتی به روزنامه نگاری پرداخت ؛ اما این امر او را اقناع نکرد و خواست که به طور عملی وارد حوزه سیاست شود. به همین دلیل تصمیم گرفت که اندیشه های خود را در قالب یک حزب سیاسی عملی سازد.

تصویر

او در این دوره دست به تاسیس یک حزب ناسیونالیست افراطی زد که اعضای آن تمامی لباس سیاه به تن داشتند و مشغول به انجام اعمال تروریستی بودند. موسیلینی در سال 1922 به مقام نخست وزیری ایتالیا رسید و در دوران زمامداری خود کشورهای اتیوپی و آلبانی را متصرف شد.
وی همچنین به یاری «ژنرال فرانکو» در اسپانیا شتافت و با هیتلر پیمان مودت منعقد ساخت و به این ترتیب پایه های فاشسیسم را طرح ریخت. فاشیسم موسیلینی بر چند اصل استوار بود که از میان آنها می توان به وجود دیکتاتوری ایدئولوژی و سیطره آن بر فرد فرد اعضای حزب ، مقابله با کمونیسم ، سوسیالیسم و اندیشه های چپ گرایانه اشاره کرد. (فرانتس نویمان می گوید: نهضت فاشیستی نازی در طبقه متوسط اضطراب برمی انگیخت و آن اضطراب را در مجرای ویرانگری می انداخت) موسیلینی پس از اتمام جنگ جهانی دوم به هنگام فرار به سوئیس به دست مبارزان ایتالیایی گرفتار آمد و در 28 آوریل اعدام شد.

  امتیاز: 0.00