منو
 صفحه های تصادفی
نقش انگشتر امام حسن علیه السلام
عدسی محدب ( کوژ )
شهادت امام باقر علیه السلام
غذاهای فاقد مواد مغذی
پاسخ کوبنده امام کاظم علیه السلام به هارون
هسته کاج
بشارت امام حسین علیه السلام به یاران خود
تیره سنبل الطیب
خانه علوم اسلامی
اکتشاف نفت خام
 کاربر Online
997 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  دوشنبه 19 تیر 1385 [06:15 ]
  حذف کنکور برای تمام رشته‌ها . . .
 

حذف کنکور برای تمام رشته‌ها غیرممکن است.


رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه حذف کنکور یک امر نسبی است، گفت: نمی‌توان کنکور را برای تمام رشته‌ ها حذف کرد. عبدالرسول پورعباس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: حذف کنکور به این معناست که هر داوطلبی با هر میزان اطلاعات می‌تواند در هر محل و هر رشته‌ای که بخواهد درس بخواند که این امکان محال است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر دربخشی از رشته‌های فوق دیپلم کنکور حذف شده است، گفت: سعی می‌شود در دوره لیسانس با توجه به افزایش ظرفیت در بسیاری از رشته‌های دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور کنکور حذف شود.
رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه در رشته‌های مطلوب مانند رشته‌های معتبر روزانه کشور که ظرفیت محدود است نمی‌توان کنکور را حذف کرد، اظهار کرد: طرح سنجش و پذیرش وزارت علوم روند پذیرش دانشجو را از یک آزمون چند ساعته تغییر می‌دهد و بر اساس آن هر داوطلب با توجه به رشته انتخابی خود مراحل پذیرش در دانشگاه را طی می‌کند.

وی با تاکید براینکه بر اساس طرح سنجش و پذیرش، پذیرش دانشجو با کنکور سراسری، سوابق تحصیلی، آزمونهای معیار و آزمونهای استعداد و مهارتهای فردی صورت می‌پذیرد، افزود: برای استاندارد کردن سوابق تحصیلی با شورای عالی آموزش و پرورش هماهنگی‌هایی صورت پذیرفته است.

پورعباس با اشاره به اینکه آزمون معیار در آینده طراحی خواهد شد، گفت: آزمون معیار آزمون جدیدی است و بر اساس آن هر داوطلب برای پذیرش در هر رشته باید حداقل اطلاعات لازم آن رشته را داشته باشد.

  امتیاز: 0.00