منو
 صفحه های تصادفی
حکیم عمرخیام
روشنفکر کیست؟
آموزش طراحی وب
گ.دوران زندگی
رنگ چشم
جلگه های بی درخت آسیایی اروپایی
رشته دبیر جغرافیا
حکم داودی
بیوتکنولوژی
رمز گشایی ماده ژنتیکی
 کاربر Online
585 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 12 تیر 1385 [11:50 ]
  ساخت وسیله پرواز بدون موتور
 

جوان میاندوآبی یک وسیله پرواز بدون موتور ساخت. یک جوان ‪ ۲۱‬ساله میاندوآبی وسیله‌ای را ساخته است که با غلبه بر نیروی جاذبه زمین موجب صعود و حرکت انسان در فضا می‌شود.

این وسیله که در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی ایران با شماره ‪۳۴۷۰۲‬ به ثبت رسیده است، از سه مخزن فرعی پلاستیکی مقاوم و غیر قابل نفوذ و دو مخزن اصلی تشکیل شده که در مخزنهای فرعی مواد مربوط به تولید گاز هیدروژن نگهداری می‌شود و مخزن‌های اصلی نیز مربوط به فعل و انفعالات شیمیایی و ذخیره گاز هیدروژن می‌باشد.

این مخزن‌ها در یک کوله پشتی قرار گرفته و فعال‌سازی و کنترل میزان گاز و ارتفاع پرواز در دست استفاده‌کننده از این وسیله است. سازنده این دستگاه که ` مصطفی اسماعیلی` نام دارد، مدعی است با موفقیت این وسیله را امتحان کرده و توانسته است با استفاده از آن به ارتفاع دلخواه خود صعود کند.

وی می‌گوید: این وسیله مشابه خارجی ندارد و برای نخستین بار توسط وی در جهان ساخته شده است. اسماعیلی گفت: وی برای تولید هیدروژن از ترکیبات سدیم، آلومینیم و آب استفاده می‌کند و زمانی که گاز هیدروژن به اندازه مورد نیاز در مخزن اصلی جمع شد آنگاه وسیله برای پرواز آماده می‌شود. به گفته وی، از این وسیله می‌توان در ماموریت‌های نظامی و کوهنوردی استفاده کرد که حرکت انسان در آنها به دلیل شرایط خاص جغرافیایی مقدور نیست.

  امتیاز: 0.00