منو
 کاربر Online
1351 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 12 تیر 1385 [11:50 ]
  ساخت وسیله پرواز بدون موتور
 

جوان میاندوآبی یک وسیله پرواز بدون موتور ساخت. یک جوان ‪ ۲۱‬ساله میاندوآبی وسیله‌ای را ساخته است که با غلبه بر نیروی جاذبه زمین موجب صعود و حرکت انسان در فضا می‌شود.

این وسیله که در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی ایران با شماره ‪۳۴۷۰۲‬ به ثبت رسیده است، از سه مخزن فرعی پلاستیکی مقاوم و غیر قابل نفوذ و دو مخزن اصلی تشکیل شده که در مخزنهای فرعی مواد مربوط به تولید گاز هیدروژن نگهداری می‌شود و مخزن‌های اصلی نیز مربوط به فعل و انفعالات شیمیایی و ذخیره گاز هیدروژن می‌باشد.

این مخزن‌ها در یک کوله پشتی قرار گرفته و فعال‌سازی و کنترل میزان گاز و ارتفاع پرواز در دست استفاده‌کننده از این وسیله است. سازنده این دستگاه که ` مصطفی اسماعیلی` نام دارد، مدعی است با موفقیت این وسیله را امتحان کرده و توانسته است با استفاده از آن به ارتفاع دلخواه خود صعود کند.

وی می‌گوید: این وسیله مشابه خارجی ندارد و برای نخستین بار توسط وی در جهان ساخته شده است. اسماعیلی گفت: وی برای تولید هیدروژن از ترکیبات سدیم، آلومینیم و آب استفاده می‌کند و زمانی که گاز هیدروژن به اندازه مورد نیاز در مخزن اصلی جمع شد آنگاه وسیله برای پرواز آماده می‌شود. به گفته وی، از این وسیله می‌توان در ماموریت‌های نظامی و کوهنوردی استفاده کرد که حرکت انسان در آنها به دلیل شرایط خاص جغرافیایی مقدور نیست.

  امتیاز: 0.00