منو
 صفحه های تصادفی
stack
امام خمینی و آسیب شناسی انقلاب اسلامی
کارشناس تولید و بهره وری
محمود دولت آبادی
مراحل توسعه یک میدان هیدروکربنی
مواضع و تاکتیک های مدافعین
اعلام حمایت فرزندان عقیل از امام حسین علیه السلام
نحوه تشکیل منابع شن و ماسه
تاقدیس
طبقه بندی قارچها
 کاربر Online
340 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  یکشنبه 11 تیر 1385 [22:11 ]
  کشتی نوح در ایران
 

باستان‌شناسان آمریکایی: کشتی نوح در ایران است


تیم باستان‌شناسی، این آثار را در کنار یک برآمدگی در کوه‌های البرز ایران یافتند، اما در آغاز گمان نمی‌کردند که از آن کشتی نوح باشد. آنان هنوز هم متعجب و امیدوارند. در کتاب مقدس مسیحیان هم آمده که این کشتی، در کوه‌های آرارات قرار دارد.تیمی از باستان‌شناسان تگزاسی، مدعی شده‌اند که بقایایی را در ارتفاع 13 هزار پایی کوه‌های البرز در شمال ایران پیدا کرده‌اند که متعلق به کشتی نوح است.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب»، به نقل از سایت «Netscape»، «آرک بونما»، عضو مؤسسه جستجو و کشف آثار باستانی کتاب مقدس به شبکه «ABC» می‌گوید: « اگر کشتی نوح نیست، پس چیست؟».

تیم باستان‌شناسی، این آثار را در کنار یک برآمدگی یافتند، اما در آغاز گمان نمی‌کردند که کشتی نوح باشد. آنان هنوز هم متعجب و امیدوارند.


تصویر

«رابرت کورنوک»، رئیس تیم به شبکه «ABC» گفت: ما چیزی را یافتیم که قلب من را به تپش واداشت. در آغاز زیاد مهم نبود، ولی وقتی نزدیک شدیم، تعجب کردیم؛ بسیار شبیه به چوب بود و از پایین، درست شبیه به عرشه یک کشتی مدرن بود».

در کتاب مقدس مسیحیان هم آمده که این کشتی، در کوه‌های آرارات قرار دارد و نظریه‌پردازان می‌گویند که طول آن، هزاران مایل است.

هرچند بسیاری گفته‌اند، اگر این کشتی پیدا شود، در کوه‌های آرارات در ترکیه پیدا خواهد شد، اما اعضای تیم می‌گویند که موقعیت این کشتی در ایران، مطابق با شواهد جغرافیایی کتاب مقدس است.

کشتی اندازه‌ای حدود یک هواپیمای کوچک را داشته و آثار کشف شده نیز به همان مقیاس و اندازه هستند.
یافته این گروه، حدود 400 متر طول دارد و شامل صخره‌هایی است که به طور مشخص از چوب سیاه هستند، در حالی که صخره‌های منطقه، کاملا قهوه‌ای است.

جالبتر آن‌که بعضی بخش‌‌های چوب مانند این صخره در این هفته، مورد آزمایش قرار گرفتند و مشخص شد که چوب‌های سنگواره هستند. در کتاب مقدس آمده است که بدنه کشتی قیراندود شده که ماده‌ای سیاه است. در داخل بخشی از این «صخره» نیز یک فسیل دریایی پیدا شد که تنها متعلق به زیر دریاهاست.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد رضا قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 916   در :  سه شنبه 10 مرداد 1385 [20:41 ]
  مؤسسه جستجو و کشف آثار باستانی کتاب مقدس !!
 

با سلام

در متن این خبر ، اسم این مؤسسه آمده بود .

نظر شما چیست ؟؟؟

ظاهرا ما این قدر در تاریخمان مطلب و نکته داریم و

آنقدر سلسله و رخداد و ماجرا در تاریخمان داریم که
دیگر همه حوصله شان سر رفته است .

اما بازهم به نام این مؤسسه آمریکایی دقت کنید !!
مؤسسه جستجو و کشف آثار باستانی کتاب مقدس

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آآوا رسا 3 ستاره ها ارسال ها: 143   در :  چهارشنبه 11 مرداد 1385 [14:28 ]
  کشتی نوح در البرز یا آرارات ؟ (1)
 

بسیاری از پژوهشگران کتاب مقدس معتقدند که مراد از کوه آرارات همان ارتفاعات آرارات در شرق ترکیه کنونی است اما این منطقه با توضیحات دیگر در سفر پیدایش که در باره سفر مسافران کشتی نوح از شرق که در بین النهرین فرود آمده اند مطابقت نمی کند.

رابرت کورنوک ( Robert Cornuke )، سرپرست موسسه کاوش و بررسی‌های باستان‌شناسی کتاب مقدس (BASE) معتقد است که کتاب مقدس حد ومرز مسیر حرکت را مشخص کرده است و این مسیر نه در ترکیه بلکه درنقاطی درمسیر راه به سوی ایران بوده است.

نشنال جئوگرافیک و خبر کشتی نوح در ایران
نشنال جئوگرافیک .... کشتی نوح

این موضوع توجه باستان شناسان را به خود جلب کرد ، اما برخی باستان‌شناسان و مسئولان سازمان میراث فرهنگی وگردشگری وقوع چنین اتفاقی را رد کردند.

و یک باستان شناس ایرانی اعلام کرد که بر اساس الواح سومری و بابلی محل فرود کشتی نوح منطقه‌ای در نزدیکی‌های کوه ‌آرارات است.

این نخستین بار نیست که شایعه وجود کشتی نوحعلیه‌السلام در ایران قوت می‌گیرد. پیش از این نیز این شایعه شنیده می شد که کشتی نوحعلیه‌السلام را باید در منطقه `جم` بوشهر یافت. چند سال گذشته نیز عنوان شد که محل فرود ‌آمدن کشتی نوح را در کشور بحرین یافته‌اند .

کریمیان سردشتی باستان شناسی که به زودی کتاب باستان‌شناسی قرآنی تالیف خود را به چاپ می‌رساند می‌گوید:

در این مورد کنگر‌ه‌ای در کشور بحرین برگزار شد که مجموعه مقالات عنوان شده در این کنگره به دست من هم رسید. اما مطالب ناقص بود به طوری که نمی توان به آن‌ها استناد کرد. البته نظریه دیگری هم وجود دارد مبنی بر این که کشتی نوح در عربستان فرود آمده‌. اما باز هم مدارک و اسناد آن بسیار ناقص و بی‌مبناست.

ماجرای کشفیات باستان شناسان در جستجوی کشتی نوح از زبان باستان شناس ایرانی :

  • کشتی نوح درکوه جودی آرام گرفت......

بر اساس الواح سومری و بابلی محل فرود کشتی نوح منطقه‌ای در نزدیکی‌های کوه ‌آرارات است: باستان‌شناسان ابزار بسیاری را در کنار کشتی کشف شده در نزدیکی‌های کوه ‌آرارات، یافته‌اند.
چوب‌های پوسیده کشتی سالیابی‌ شده و آزمایش‌های کربن 14 به منظور تعیین قدمت اثر روی آن‌ها انجام گرفته‌است. باستان‌شناسان با توجه به نتایج آزمایش ها احتمال بسیار داده‌اند که این کشتی همان کشتی نوح باشد.

اسناد و مدارکی چون کتاب مقدس(عهد عتیق) نیز محل نشست کشتی نوح را کوه‌های آرارات می‌داند. البته تفاسیر و کتب جغرافی دوره اسلامی نیز این مسئله را تاکید می‌کند. در قرآن هم به صراحت آمده: کشتی نوح در کوه‌های جودیآرامش گرفت.

کوهی که در حال حاضر کشتی مورد نظر روی آن قرار گرفته به ترکی کودی داغ یا همان کوه جودی خوانده می شود.

رشته کوه‌های آرارات از دو کوه کوچک و بزرگ تشکیل شده است. کریمیان اعتقاد دارد کوه جودی در رشته کوه آرارات کوچک همان کوهی است که در قران به آن اشاره شده و سالیان طولانی است که باستان‌شناسان اروپایی و آمریکایی در این کوه کاوش می‌کنند و این کاوش‌ها هنوز ادامه دارد.

ادامه دارد....

کشتی نوح در ایران پهلو نگرفت

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آآوا رسا 3 ستاره ها ارسال ها: 143   در :  چهارشنبه 11 مرداد 1385 [15:09 ]
  کشتی نوح در البرز یا آرارات ؟ (2)
 

  • کشتی نوح مسئله جهانی است

داستان نوح برای سه دین بزرگ اسلام، مسیحیت و یهودیت اهمیت دارد و بر همین اساس از گذشته‌های دور در این مورد مطالعات بسیاری انجام شده‌ و حتی در دوره‌های پیش از اسلام هم مورد توجه قرار داشته است . چنانکه در تاریخ هم می‌خوانیم در کتابخانه آشور بانی‌پال در مورد کشتی نوح صحبت می‌شود.

آشور بانی‌پال ، پادشاه آشور (859 -883 قبل از میلادی) مدعی بود کشتی نوح در محلی به نام نی سیر پهلو گرفته است. کاوش‌های باستان‌شناسان اروپایی و آمریکایی در فاصله کمتر از 500 یاردی محل کشتی نیز به شناسایی دهکده ای منجر شد که اوزون گیلی نام دارد و پایین تر از آن روی نقشه های بسیار قدیمی، محلی به نام نی سیر یا نسیر مشاهده می شود.


  • آغاز قصه

بر اساس نوشته های جاناتان گری، باستان‌شناس استرالیایی که 30 سال از زندگی ‌اش را صرف کاوش روی این کشتی کرده، در سال 1959 یک خلبان اهل ترکیه، بر اساس ماموریت محول شده، چندین عکس هوایی برای موسسه ژئودتیک ترکیه برمی‌دارد.

درمیان عکس های او تصویری جلب نظر می کرد که شبیه یک قایق بود. قایقی بزرگ که بر سینه تپه ای در فاصله 20 کیلومتری کوه های آرارات آرمیده بود.

خبر در سراسر دنیا بخش شد و تعداد بی‌شماری از باستان‌شناسان اروپایی و آمریکایی را به آرارات کشاند.

باستان‌شناسان دوباره از شی کشف شده عکس گرفتند و عکس‌ها یک شی بزرگ چوبی مانند کشتی را نشان می‌داد. در سال 1959 بار دیگر چند عکس هوایی از این شی در 20 کیلومتری جنوب آرارات بزرگ گرفته شد.

بعد از آن دکتر براند نبرگ، از دانشگاه اوهایو به آرارات می‌رود و عکس‌هایی از آن می‌گیرد و اعلام می‌کند : من شک ندارم که این شی یک کشتی است.

براندنبرگ کسی بود که در زمینه کشف تاسیسات روی زمین از طریق عکسبرداری هوایی، مطالعات دانشگاهی داشت و پایگاه‌های موشکی کوبا را در دوران کندی کشف کرده بود. او اذعان داشت که شی دیده شده در این عکس به طور یقین کشتی است. پس از آن یک گروه آمریکایی به منطقه اعزام شدند. ولی نتوانستند اطلاعات قابل توجهی پیدا کنند.


  • زلزله‌ای که از راز کوه جودی پرده برانداخت

ران وایت باستان شناس آمریکایی، با انجام محاسبات دقیق متوجه شد که طول جسم عظیم کشف شده خیلی بیشتر از آن است که در عکس دیده می شود و زیر گل و لای قطوری دفن شده است.

از تحقیقات وایت مدت زیادی نگذشته بود که در 25 نوامبر سال 1978، وقوع زمین لرزه ای در محل، باعث شد تا کشتی به طور شگفت آوری از دل کوه بیرون بزند.

به دنبال این زمین لرزه، وایت ادعا کرد این شی می‌تواند باقی مانده کشتی نوح باشد. بعد از آن بسیاری به این نتیجه می‌رسند که آن شی بزرگ و عظیم چیزی نیست جز کشتی نوح.

کریمیان که به گفته خود کشتی نوح را از نزدیک دیده است می گوید این کشتی سه طبقه دارد ، حتی باستان‌شناسان مو‌فق شده‌اند که تا فسیل استخوان حیوانات مختلف را در کشتی بیابند.

دکتر جاناتان گری، باستان‌شناس استرالیایی 30 سال است که روی کشتی کاوش می‌کند و شما می‌توانید گزارش‌ها و دستاورهای وی را از طریق اینترنت دنبال کنید. حتی برخی از باستان شناسان توانستند در سال 1991 میلادی چندین فسیل شاخ حیوان را در این کشتی کشف کنند.

کشتی نوح در ایران پهلو نگرفت

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آآوا رسا 3 ستاره ها ارسال ها: 143   در :  چهارشنبه 11 مرداد 1385 [15:19 ]
  کشتی نوح در البرز یا آرارات ؟ (3)
 

  • کشف لنگرهای کشتی

چنانکه جاناتان گری در مورد این کشتی گفته است،بر بلندی تپه های اطراف محل کشتی، باستان شناسان چند جسم بزرگ حجیم سنگی یافتند که در بالای هر کدام سوراخی بزرگ تعبیه شده بود.

این اجسام مثلثی شکل سنگی و نیمه صیقلی، شبیه به لنگرهای کشتی‌های باستانی بودند که دراگ نامیده می‌شدند. این شش جسم در واقع ابزاری بودند که به علت وزن زیاد به جای وزنه یا لنگر به هنگام پهلو گرفتن کشتی به آب پرتاب می شدند.

اندازه کشتی نوح در کتاب مقدس 300 ذراع یاد شده و واحد ذراع در مصر قدیم نیز برابر با 7/52 سانتیمتر بوده است . بر این اساس محاسبه نشان می دهد طول کشتی 158 متر و 46 سانت بوده که این موضوع پس از محاسبه دقیق تایید شده و رقم به دست آمده به طور دقیق عدد 158.46 متر را نشان داده است.

* کشتی از الواح چوبی و فلز ساخته شده است

یکی از آثاری که باستان شناسان از این کشتی کشف می کنن حلقه ای فلزی است. کریمیان کشف این حلقه را موید این آیه‌ای از قرآن می‌داند که عنوان می کند : این کشتی از دوچیز ساخته شده است الواح چوبی و فلز.

از سوی دیگر جاناتان گری هم معتقد است آزمایش های انجام گرفته توسط دانشمندان وجود قطعات آهن را در فواصل منظم و معین در ساختار کشتی تایید کرده است. آن‌ها همچنین گره ها واتصالات آهنی محکم و برجسته ای را یافته اند که در 5 هزار و 400 نقطه کشتی به کار رفته است.

باستان‌شناسان اعتقاد دارند استفاده وسیع و همه جانبه از فلزات در ساخت این کشتی خارج از حد تصور ماست. به نظر می رسد که تکنولوژی پیشرفته و رشد یافته ای در آن دوران وجود داشته که به هر حال نوح توانسته از آن بهره مندشود.

کشف 4 ستون فلزی فسیل شده که هر کدام 120 سانتیمتر طول دارند و از بخش های مهمی در ساخت کشتی به شمار می رفتند، از جمله این اشیاء است که هم اکنون در تملک وزارت معادن و فلزات ترکیه قرار دارد.

  • شاهد از غیب رسید

جاناتان گری در گزارش‌هایش می‌نویسد:
__در نزدیکی محل فرود کشتی در بالای تپه ، لوحی کشف شد که ادعاهای باستان شناسان را به طرز زیبایی اثبات کرد.
کتیبه‌ای که دست کم 4هزار سال قدمت دارد.
__

روی این تابلوی سنگ آهکی، در سمت چپ، تصویر رشته کوه هایی دیده می شود که درکنار یک تپه و سپس یک کوه آتشفشان قرار دارد. در سمت راست، یک تصویر قایقی شکل با 8 نفر انسان کنده کاری شده است. در بالای سنگ کتیبه هم دو پرنده در حال پروازند. کشف این کتیبه همگان را به شگفتی وا داشت.

او برای تاکید بر ادعاهایش می‌گوید:‌ روایت است که حضرت نوح`ع` پیش از به زمین نشستن کشتی و فروکش کردن آب، پرنده ای را که باید مانند کبوتریا کلاغ بوده باشد ،به بیرون فرستاد تا مطمئن شود خشکی نزدیک است یا نه .

بار اول پرنده با خستگی به کشتی بازگشت و این بدان معنا بود که خشکی در آن نزدیکی ها وجود ندارد. بار دوم پرنده به کشتی بازنگشت و این آزمایش نشان داد که زمان لنگرانداختن نزدیک است.

درست در 2 کیلومتری شرق محلی که کشتی هم اکنون قرار دارد، دهکده ای وجود دارد که کارگاکونماز نامیده شده است.

نام این دهکده ترکی را چنین ترجمه کرده اند: آن کلاغ نه توقف می کند نه باز می گردد.

کشتی نوح در ایران پهلو نگرفت

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آآوا رسا 3 ستاره ها ارسال ها: 143   در :  چهارشنبه 11 مرداد 1385 [15:37 ]
  کشتی نوح در البرز یا آرارات ؟ (4)
 

  • کشتی نوح د ر آذرباییجان نیست

رضا حیدری ، باستان‌شناس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی کشف کشتی نوح در ارتفاعات سلیمان را رد می کند ومعتقد است که سالیان سال است که باستان‌شناسان در کوه‌های ترکیه به دنبال کشف کشتی نوح هستند. چون احتمال می‌دهند که کشتی نوح در کوه‌های آرارات نزدیک ایران باشد اکنون هم شایعه شده که این کشتی در ایران کشف شده است.

حسین توفیقیان ، باستان‌شناس زیرآب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز ضمن اظهار بی‌خبری از کشف کشتی نوح در کوه‌های شمال‌غربی ایران میعتقد است که سالیان بسیار زیادی است که باستان‌شناسان اعلام کرده‌اند شواهدی از وجود کشتی نوح در کشور ترکیه یافته‌اند. اما من از کشفیات باستان‌شناسان خارجی در ایران و چنین ادعایی خبر ندارم.

  • مجوزی برای جستجوی کشتی نوح صادر نشده است

دکتر مسعود آذرنوش ، رئیس پیشین پژوهشکده باستان‌شناسی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و فاضلی نشلی، رئیس جدید این پژوهشکده هر دو ورود باستان‌شناسان خارجی و کشف کشتی نوح را در شمال ‌غرب ایران یا شمال تهران رد کردند.

فاضلی نشلی می گوید: کشتی نوح و اتفاقی که در تاریخ گذشته افتاده است برای سه دین بزرگ اسلام، مسیحیت و یهودیت بسیار حائز اهمیت است و نباید خیلی راحت به شایعه پیرامون این مسائل دامن زد. دامن زدن به این شایعات باعث می‌شود توسط مجامع علمی و دینی مورد مواخذه قرار گیریم.

باستا‌شناسان، باستان‌شناسی را علم احتمالات می‌دانند. برای همین هم هیچ‌وقت صد در صد درباره یک موضوع نظر نمی‌دهند. با این وجود آن‌ها هیچ دلیلی برای وجود کشتی نوح در ایران ندارند.... بسیاری به وجود کشتی نوح در ترکیه نیز بادیده تردید می‌نگرند اما گزینه دیگری نیست.

کشتی نوح در ایران پهلو نگرفت

حالا خودمانیم ، چه جوری می شود شایعه را از حدس علمی تشخیص داد ؟

  امتیاز: 0.00