منو
 کاربر Online
1061 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 06 تیر 1385 [08:29 ]
  اختراع تلویزیون
 

تلویزیون یعنی از دور دیدن و از دو کلمه یونانی `تل` به معنی از دور `ویزیون` یعنی دیدن شکیل شده است.

پس از استفاده از رادیو، دانشمندالن به فکر افتادند تا دستگاهی بسازند که تصویر را از محلی به محل دیگر انتقال دهد. نظریه ساخت این دستگاه در سال 1925 م. توسط کاپیل/ سونیگتن اعلام شد و در سال 1925م. نیز، جانلوجی/ برد اسکاتلندی موفق شد با انجام آزمایش های متعدد، تلویزیون را بازد.
تلویزیون ساخته شده، در مقایسه با تلویزیونهای امروزی ابتدایی و بیار ضعیف بود. اما `جی لوجی برد` توانست در سال 1927 م. ترانسفورماتور را اختراع کند و با افزودن آن به تلویزیون، مشکلات اولیه را برطرف سازد. تصویر این تلویزیونها، سیاه سفید بود تا آنکه پیتر/ گلدمارک آمریکایی، تلویزیون رنگی را اختراع کرد.

تلویزیون هنوز راه کمال را نپیموده است. زیرا از مسافت های دور بخصوص اگر مانعی از قبیل کوه یا دریا وجود داشته باشد، تصویر آن دیده نمیشود.

هنگامی که کریستف/ کلمب در مسافرت چهارمش در بندر جامائیکا لنگر انداخت، سرخ پوستان آن جزیره حاضر نشدند به او و یارانش آذوقه بدهند. کریستف کلمب نیز چون می دانست در همان شبی که کشتی هایش لنگر انداخته اند، خسوف کلی روی خواهد داد، به سرخ پوستان گفت اگر از دادن آذوقه به او و یارانش دریغ کنند خشم الهی شامل حالشان خواهد شد و روشنایی ماه را از آنان پنهان خواهد داشت.

همینکه خسوف و قرمزی ماه پنهان شد، سرخ پوستان ترسیدند و به سوی کریستف کلمب دویدند. آنها با تضرع و زاری از او واستند نزد خدا واسطه شود تا از سر گناه ایشان در گذرد و به ینیز قول دادند که آذوقه لازم را تامین کنند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline هامونی 2 ستاره ها ارسال ها: 31   در :  چهارشنبه 27 دی 1385 [08:56 ]
  اختراعات
 

سلام

به نظر میاد برخی از اختراعات زائیده اشتباه افراد بودند.

نظر شما در این مورد چیه؟rolleyes

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 27 دی 1385 [13:34 ]
  بیشتر اختراعات جهان زاییده اشتباه بوده است
 

  • هیچ بعید نیست، می تواند باشد. برای نمونه در مورد لاستیک و گیره کاغذ بخوانید:

لاستیک

چارلز/ گودیر سالها در تهیه لاستیک کوشش می کرد ولی تا روزی که از فرط فراموشکاری و اشتباه، مخلوطی از لاستیک و سولفور را در داخل دیگ گرمی نینداخت، آنچه را که به دنبالش بود، پیدا نکرد. با این حادثه بود که او فهمید اگر لاستیک با سولفور مخلوط شده و گرما ببیند، متحمل تغییر و تحولاتی می گردد که در نتیجه آنها چسبندگیش را از دست داده و نیروی کشش انعطاف پذیری افزایش می یابد.

گیره کاغذ

روزی مرد جوانی در انتظار قطار برقی در یکی از ایستگاههای شهر واشنگتن منتظر ایستاده بود. از روی بیکاری سنجاق سری را که در پیاده رو افتاده بود برداشت و بی خیال دور انگشت خود خم کرد. ناگهان به نظرش رسید که اگر این قطعه سیم خوب خم شود می تواند مقداری کاغذ را در خود نگاهداری کند و به این ترتیب گیره کاغذی که مبتکرش را ثروتمند ساخت، اختراع شد. این مرد هرگز چیزی در زندگیش اختراع نکرده بود ولی با حادثه ای توانست ثروتمند شود.

  • شما چطور؟ نظرتون چیه...

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 28 دی 1385 [07:23 ]
  بمب اتمب هم اشتباهی اختراع شد!!
 

حرفتو لا اقل در مورد بمب اتمی قبول دارم بمب اتمی هم اشتباهی اختراع شد و در واقع نمیابیست اختراع میشد و کار بسیار اشتباهی بود .biggrin

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 02 بهمن 1385 [07:17 ]
  معنای دوم ایهام مد نظر بود !
 

حرفتو لا اقل در مورد بمب اتمی قبول دارم بمب اتمی هم اشتباهی اختراع شد و در واقع نمیابیست اختراع میشد و کار بسیار اشتباهی بود .معنای دوم ایهام مد نظر بود و برای شوخی بود ، یعنی اینکه از لحاظ ارزشی کار اشتباهی بود نه خود عمل ـ اختراع ارادی که به ثمر هم رسیده است ؛ روشن است که اختراع مثبت است و زمانی میتوان آنرا اختراع نامید که مادیت پیدا کرده باشد و قبل از مادی شدن هنوز اختراع نیست و حتی در پروسه وقوع هم نمیتوان آنرا اختراع نامید ، اختراع امری خاتمه یافته است و استمراری نیست و کسی نمیتواند بگوید که مشغول اختراع چیزی هستم و اگر گفت درست نیست بله با شما موافقم که اختراع از نظر مادی و مکانیسم ـ کار نمیتواند اشتباهی باشد . باز بمب اتم هم اختراعش از لحاظ خود عمل اشتباه نیست و کاربردش آنرا اشتباه میکند مثل وسایل قمار است که خود وسایل ضرری ندارند مگر اینکه کسی با آن قمار کند.

  امتیاز: 0.00