منو
 کاربر Online
955 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 03 تیر 1385 [16:50 ]
  مشخصات عینک آفتابی
 

متخصص چشم پزشکی: عینک آفتابی بهتر است رنگ تیره و یکنواخت داشته باشد. به گفته یک جراح و متخصص چشم پزشکی، بهترین عینک‌های آفتابی برای جذب اشعه‌های مضر نور خورشید، عینک‌هایی است که دارای رنگ تیره و یکنواخت باشد.


افراد قبل از خرید عینک آفتابی بهتر است عینک را به چشم بزنند و به دقت چشمهایشان را از نظر بینایی مورد بررسی قرار دهند. وی افزود: بعضی عینک‌های آفتابی بخصوص عینک‌هایی با قیمت پایین به علت کیفیت نامناسب شیشه، مشکلاتی را از نظر بینایی برای شخص ایجاد می‌کنند.

به گفته این جراح و متخصص چشم پزشکی، یک عینک آفتابی مناسب باید علاوه بر اینکه نورهای شدید را کمتر می‌کند بتواند اشعه ماوراء بنفش را هم کاهش دهد. اشعه ماوراء بنفش خورشید جزو اشعه‌های نامرئی است که می‌تواند عوارض چشمی به دنبال داشته باشد، عینک آفتابی علاوه بر اینکه اشعه‌های مرئی را کمتر و تحمل نور خورشید را بیشتر می‌کند، اشعه‌های مضر را هم می‌گیرد.

وی یادآور شد: در زمان استفاده از عینک آفتابی مردمک چشم در پشت آن به علت نور کم گشادتر می‌شود که اگر این شیشه عینک آفتابی نتواند اشعه ماواء بنفش خورشید را بگیرد آن نور مضر بصورت بیشتری وارد چشم خواهد شد. به عبارتی استفاده از عینک‌های آفتابی نامناسب نه تنها منجر به کاهش اشعه‌های مضر خورشید نمی‌شود بلکه با گشاد شدن مردمک چشم در پشت آنها میزان بیشتری از نورهای مضر مرئی و نامرئی را وارد چشم می‌کنند.

دکتر جعفری با بیان اینکه کسانی که در ساعات آفتابی از خانه خارج می‌شوند، پوست و چشم‌ها را باید از پرتوهای زیان بار خورشید بپوشانند افزود:قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید در طول زمان می‌تواند به بیماری‌های گوناگون چمشی منجر شود. وی تصریح کرد: یک عینک آفتابی مناسب باید بتواند اشعه ماوراء بنفش خورشید و بخصوص امواج مضر یو وی را تا حدود ‪ ۹۰‬درصد کاهش دهد.

دکتر کشتکار جعفری اظهار داشت: در بهترین حالت، فرم عینک آفتابی، باید به گونه‌ای باشد که کاملا چشم‌ها را در بر گیرد و به پوست بچسبد تا نور از کناره‌ها به چشم نرسد.

  • منبع: ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 03 تیر 1385 [17:35 ]
  عینک آفتابی
 

با سلام

دوستان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  یکشنبه 11 تیر 1385 [04:55 ]
  >مشخصات عینک آفتابی , هشدار در مورد عینک آفتابی
 

با سلام و تشکر از مطلب خیلی مفید دوستان محترم

هشدار در مورد عینک آفتابی

در این رابطه بخصوص نوجوانان و والدین باید ییشتر توجه کنند چرا که عینکهای آفتابی معمولی و آنهایی که در خیابانها فروخته میشود و نوجوانان خیلی راحت و ارزان آنها را تهیه می‌کنند، هیچکدام مانع عبور اشعه ماوراء بنفش و اشعه‌های مضر دیگر نمیشوند و این عینکها نه تنها مفید نیستند بلکه با گشاد کردن مردمک (در نور کم پشت عینک مردمک گشاد میشود) این اشعه مضر بیشتر وارد چشم می‌شود. و به مرور باعث آسیب چشم و اختلال دید می‌شوند. بنابراین توصیه میشود در مورد خرید عینک آفتابی حتما دقت کرده و از افراد کارشناس خریداری کنید.

  امتیاز: 0.00