منو
 کاربر Online
2173 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 20 خرداد 1385 [08:12 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ >> بیماری وگنر (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:

با سلام من آرمین 24 ساله از کرمان هستم از اواخر سال 80 مبتلا به بیماری وگنر شده و تا کنون در مان پیدا نکردم . سئوالات زیادی دارم از چه کسی میتوانم راهنمایی بگیرم . سئولاتی مانند چند سال بطور طبیعی عمر می کنم . آیا در هنگان ازدواج مشکلاتی دارم اگر هست چه مشکلی ؟
داروهایی که دریافت می کنم چه تاثیر مخربی دارد ؟
علت بروز این بیماری چیست ؟
و .......
لطفاً راهنمایی کنید .
با تشکر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  دوشنبه 22 خرداد 1385 [06:34 ]
  >بیماری وگنر
 

با سلام و آرزوی سلامتی برای شما

بیماری وگنر نوعی واسکولیت و التهاب عروق ریز بدن میباشد که به علت اختلالات سیستم ایمنی بدن بروز میکند و علت زمینه‌ای ناشناخته دارد.
وگنر معمولا با علائم شدید مربوط به مجاری تنفسی فوقانی و تحتانی بروز میکند از جمله سینوزیت مزمن ، عفونت مزمن گوش ،سرفه با خلط خونی و درگیری ریوی و کلیوی و با شیوع کمتر درگیری در عروق سایر اعضاء بدن.
با استفاده از درمان درست (معمولا با سیکلوفسفامید و کورتون) با دز کنترل شده، پیشآگهی(عواقب) بیماری عالی است.بهبود قابل ملاحظه در بیش از 90%دیده میشود. و در 75% کاملا پسرفت میکند. و بیمار فرقی با افراد عادی ندارد. ولی پیگیری بیماری ضروری است. در صورت کنترل درست دارو توسط پزشک عارضه دارو کاملا تخفیف پیدا میکند.

من به شما توصیه میکنم برای بهبود کامل و بدون عوارض ، حتما تحت نظر یک متخصص روماتولوژی باشید.

  امتیاز: 0.00