منو
 کاربر Online
909 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  جمعه 19 خرداد 1385 [19:10 ]
  ایالت متحده ، با کمبود پزشک مواجه است.
 

آخرین گزارشات حاکی از آن است که ایالت متحده آمریکا شدیدا با کمبود پزشک مواجه است و این امر سیستم مراقبت‌های پزشکی و سلامت افراد این کشور را تحت فشار قرار داده است.

طبق آخرین تحقیقات مشخص شد، دوازده ایالت آمریکا دچار کمبود پزشکان متخصص از جمله متخصصان قلب ، رادیولوژی ، اطفال و جراحان شده است. بدلیل نیاز مبرم ایالت متحده آمریکا به پزشکان متخصص ، دولت ، دانشگاهها را برای تربیت نیروی متخصص پزشک تحت فشار قرار داده و همچنین با مهاجرت پزشکان کشورهای دیگر به کشورش موافقت کرده است. البته محققان بر این باورند رفع این مشکل حداقل یک دهه به طول می‌انجامد.
قابل توجه است کاهش تعداد فارغ التحصیلان رشته پزشکی به این دلیل بوده است که چندی پیش بدلیل اینکه دولت آمریکا فکر می‌کرد نیروهای فارغ التحصیل پزشکی زیاد شوند، برای ثبت نام دانشجویان پزشکی محدودیت‌هایی قرار داد، غافل از اینکه هم اکنون دولت و کشورش نیاز شدیدی به نیروی پزشک متخصص دارد و همچنین بیشتر پزشکان متخصص ایالت متحده آمریکا بالای 55 سال سن دارند و بیشتر آنها تمایل به بازنشسته شدن دارند و این فاجعه ای بزرگ برای دولت ایالت متحده آمریکا است.

منبع:news item

  امتیاز: 0.00