منو
 کاربر Online
959 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 07 خرداد 1385 [04:50 ]
  مطالب کتاب را ضبط کنید
 

ضبط مطالب کتاب و سپس گوش دادن به آن، در فراگیری مطالب درسی بسیار موثر است. مشاور فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان گفت: دانش‌آموزان در این روش می‌توانند مطالب درسی را با صدای خود ضبط کنند و آن را در فرصتهای مناسب گوش دهند که این کار هم خستگی آنها را برطرف می‌کند و هم انسان با شنیدن صدای خود، به ادامه مطالعه کتاب ترغیب می‌شود. دانش‌آموزان هنگام خوابیدن هم می‌توانند از مطالب ضبط شده استفاده کنند زیرا معمولا ‪ ۲۰‬تا ‪ ۳۰‬دقیقه قبل از خواب، ذهن انسان کاملا هوشیار است و بکارگیری این شیوه در درسهای حفظ کردنی، توصیه می‌شود.
براساس این تحقیق، حدود ‪۸۰‬ درصد از فراگیران که این روش را پیاده کرده‌اند در امتحانات با نمرات عالی قبول شده‌اند. این کارشناس آموزش و پرورش گفت: این روش برای همه فراگیران از جمله دانش‌آموزان و دانشجویان قابل توصیه است و منجر به افزایش یادگیری در فراگیران می‌شود.

در خصوص یادگیری مطالب درسی می توان گفت: این مساله بستگی به تفاوتهای فردی انسان دارد. میزان فراگیری برخی از انسانها در خواندن کتاب با صدای بلند است و برخی دیگر نیز این عمل را با زمزمه انجام می‌دهند و هر دو روش درست است. پس در هنگام خواندن مطالب با صدای بلند، حقوق دیگران را رعایت کنند. رحماندوست درباره بهترین مکان یادگیری و مطالعه کتابهای درسی گفت: بهترین مکان یادگیری، کتابخانه است و دانش‌آموزان می‌توانند برای مطالعه کتابهای درسی به کتابخانه‌های سطح شهر مراجعه کنند.

  امتیاز: 0.00