منو
 کاربر Online
799 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 06 خرداد 1385 [06:20 ]
  اینترنت پر سرعت
 

سلام

عضو کمیسیون اینترنت سازمان ‌نظام‌ صنفی رایانه‌ای گفت: زمانی مردم‌به استفاده از اینترنت پر سرعت روی می‌آورند که محتوای فارسی مفید و خدمات الکترونیکی ملی در شبکه اینترنت وجود داشته باشد.

`محمود رضا خادمی` روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: با وجود راه‌اندازی چند سرویس خدمات اینترنت پر سرعت در برخی از شهرهای بزرگ ،هنوز مردم استقبال چندانی از آنها نکرده‌اند.

وی افزود: با توجه به گسترده نبودن خدمات الکترونیکی درکشور، استقبال نکردن مردم از اینترنت پر سرعت امری طبیعی است. خادمی یادآور شد: ماباید خدماتی مانند دولت الکترونیک وتجارت الکترونیک را در کشور ایجاد کنیم تا مردم به استفاده واقعی و مفید از اینترنت روی آورند.

وی فرهنگ‌سازی و تبلیغات در رسانه‌های خبری و ارتباط مردمی را یکی دیگر از عوامل تشویق مردم به استفاده از اینترنت پر سرعت دانست و گفت: با وجود گذشت بیش از ‪ ۱۰‬سال از ورود اینترنت به کشور هنوز مردم با کارآیی‌های مناسب آن آشنا نیستند.

به‌گفته وی باید ذهنیت جامعه نسبت به کاربری‌های شبکه اینترنت آماده باشد تا در صورت تولید و رواج تدریجی محتوا و سرویسهای الکترونیکی در آن با کاربری مطلوبی مواجه شوند. عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درباره آخرین وضعیت شرکتهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت گفت: این شرکتها به خاطر قیمت های تمام شده برای آنها در زمان حاضر سود دهی چندانی ندارند.

وی تاکید کرد: صنعت ‪ IT‬شکننده و جوان است و برای رشد در کشور نیاز به حمایت همه جانبه و ملی در تمام زمینه‌ها دارد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

  امتیاز: 0.00