منو
 کاربر Online
866 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  پنج شنبه 04 خرداد 1385 [08:19 ]
  مشکلات بینایی ، عصبی و استرس از عوارض اعتیاد رایانه‌ای است.
 

مشکلات بینایی ، عصبی و استرس از عوارض اعتیاد رایانه‌ای است.

یک محقق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: مشکلات بینایی ، عصبی و استرس از عوارض اعتیاد رایانه‌ای است. دکتر فرشید عابدی در سومین روز از همایش سراسری رفتارهای پرخطر در زاهدان افزود: همچنین عوارض مفصلی ، عضلانی و پوستی از دیگر تبعات ناشی از اعتیاد رایانه‌ای است. وی ادامه داد: این نتایج براساس تحقیقی در زمینه بررسی اعتیاد رایانه‌ای بدست آمده است. او اظهار داشت: این بررسی به صورت توصیفی ، گذشته‌نگر و با استفاده از آخرین مقالات علمی ، تحقیقی انتشار یافته در دنیا و ایران انجام شده است.

وی گفت: نتایج این پژوهش نشان می‌دهد مبتلایان کمتر حاضرند به مشکل خود اعتراف کنند و محرک اصلی آنان برای مراجعه به متخصصین ، مسایل خانوادگی ، تحصیلی و شغلی آنها می‌باشد. او ادامه داد: طلاق ، بی‌اعتنایی به فرزندان ، از دست دادن شغل ، مقروض شدن ، فرار از مدرسه ، افسردگی ، از دست دادن اعتماد به نفس از دیگر علل اعتیاد رایانه‌ای است. وی با بیان اینکه اینترنت بر زندگی و روابط شخصی افراد تاثیر می‌گذارد افزود: باید زمان مناسب و ثابتی را برای کارهای ضروری در اینترنت در نظر بگیرند.

او گفت: کار با رایانه باید توام با استراحت باشد بطوری که برای هر یک ساعت کار مداوم با یارانه ‪ ۱۵‬دقیقه استراحت کرد. عابدی اظهار داشت: هر چند اعتیاد اینترنتی مانند سایر موارد اعتیاد آثار جسمی به دنبال ندارد اما مشکلات اجتماعی که این معضل بدنبال دارد به وضوح آن را به موازات دیگر موارد اعتیاد قرار می‌دهد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 07 خرداد 1385 [04:03 ]
  استفاده کنندگان لنزهای چشمی بخوانند
 

وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی درباره استفاده از لنزهای چشمی هشدار داد .
این وزارتخانه در اطلاعیه ای از افرادی که از این لنزها استفاده می کنند خواست نکات بهداشتی زیر را رعایت کنند:.

حتما پیش از دست زدن به لنز دستها را با آب و صابون بشویید و با دستمال تمیز و بدون پرز خشک کنید.

گذاشتن و برداشتن لنز را فقط با روشی که پزشک توصیه می کند انجام دهید.

دستورالعمل توصیه شده برای نگهداری و تمیز کردن لنز از سوی پزشک و شرکت سازنده محلول را دقیقا رعایت کنید.

ظرف نگهداری لنز را کاملا پاکیزه نگه دارید و هر سه تا شش ماه یکبار ظرف را تعویض کنید.

هنگام بروز علائمی مانند قرمزی , درد , ریزش اشک , افزایش حساسیت به نور , تاری دید , ایجاد ترشح و متورم شدن چشم لنز را بردارید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین از مصرف‌کنندگان لنزهای چشمی خواست در صورت بروز هر گونه عارضه مشکوک به محلولهای شستشوی لنز با شماره تلفن 66404223 تماس بگیرند و مراتب را به مرکز ADR ایران گزارش دهند .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 07 خرداد 1385 [20:31 ]
  اثرات سوء نگاه کردن به نمایشگر رایانه‌ها
 

نگاه طولانی مدت به ‌نمایشگر رایانه ، چشم‌ها را خشک و خسته می‌کند. به‌نظر می‌رسد دلیل این امر این است که نگاه کردن و خیره‌شدن به مانیتور ، از تعداد پلک زدن طبیعی می‌کاهد و این امر ، خشکی چشم و حساسیت و خستگی آن را در پی دارد.

این درحالی است که پلک زدن درهنگام استفاده از رایانه این مشکل را کاهش خواهد داد.

توصیه می‌شود پس از ‪ ۱۰‬تا ‪ ۱۵‬دقیقه کار با رایانه ‪ ۳۰ ، ‬تا ‪ ۶۰‬ثانیه به دور دست نگاه کنید تا چشم‌های شما دچار خستگی و عوارض بعدی آن نشود.


  امتیاز: 0.00