منو
 صفحه های تصادفی
ارزش واقعی انسان
اورانولیت
گره مغناطیسی
immunodeficiency diseases
کشتار و مرگ در جهان قبل از ظهور
فریدون فرهودی
سلطان محمد خدابنده
مناظره
چوبها را روی هم بچین
توبه غیر مفید
 کاربر Online
993 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 31 اردیبهشت 1385 [05:08 ]
  شهریه ممنوع !!!
 

پول گرفتن برای شهریه ؛ ممنوع !

وزارت آموزش و پرورش ، اخذ وجه و ایجاد تعهد مالی با هر عنوانی را خلاف قانون اعلام کرد.

با توجه به فرا رسیدن دوباره زمان ثبت نام دانش آموزان ، یک بار دیگر موضوع اخذ وجه از والدین دانش آموزان بر سر زبانها افتاده است.

وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای اعلام کرد: به منظور رفع دغدغه های اولیائ در خصوص مشکلات جاری با ابلاغ بخشنامه ای به سازمان های آموزش و پرورش اعلام شد اخذ هرگونه وجه و یا ایجاد تعهد مالی تحت هر عنوان به استثنای وجه بیمه و بهای کتاب درسی خلاف قانون است.

بر اساس این بخشنامه آموزش و پرورش استان ها موظفند ضمن تشکیل ستاد ثبت نام ، نظارت کافی و لازم را برای ثبت نام دانش آموزان به منظور تامین رضایت اولیا مبذول دارند.

همچنین بر اساس بخشنامه وزارت آموزش و پرورش ، سرانه واحدهای آموزشی ، قبل از شروع سال تحصیلی و در کوتاه ترین زمان ممکن به مدارس واریز خواهد شد و وضعیت واحدهای آموزشی از نظر یک نوبته یا دونوبته بودن و دوره تحصیلی حداکثر تا قبل از شروع ثبت نام مشخص می شود. در این بخشنامه ، درباره مدارس هیات امنایی نیز تصریح شده است : این مدارس تا اطلاع ثانوی همانند مدارس عادی عمل می کنند و مجاز به اخذ وجه نیستند. وزارت آموزش و پرورش تاکید کرده است : ثبت نام در مدارس دولتی بدون برگزاری آزمون ورودی و شرط معدل دانش آموزان و بر اساس محدوده مدارس صورت می پذیرد.

  امتیاز: 0.00