منو
 صفحه های تصادفی
دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین
گسترش عدالت
رشته منابع طبیعی
اومانیسم در ایران
تیره کوریاریاسه
اسپینل
خواص خطوط میدان الکتریکی
شمس الدین محمد ابی بکر کرت
گ.سنت ها
کلید فتوسل
 کاربر Online
735 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385 [05:22 ]
  غذاهای ‌رنگارنگ ‌
 

غذاهای ‌رنگارنگ ‌کودکان ‌را به‌ اشتها می‌ آورد

استفاده از رنگ های شاد و زنده در سفره غذا می تواند راه مناسب و جالبی برای جذب کودک به غذا خوردن باشد .

دکتر تام جفرسون , روانپزشک کودک و استادیار دانشگاه برلین گفت : بر خلا‌ف تصور برخی مادران , خودداری از غذا خوردن در بسیاری از کودکان‌, تنها به علت بازیگوشی و شیطنت است و هیچگونه علت پزشکی خاص ندارد.

وی ادامه داد: کودکان تا پیش از 5 سالگی به سرعت علا‌قه خود را به اشیاء تکراری و روزمره از دست می دهند که سفره و ظروف غذا نیز از این قانون مستثنی نیستند.

تصویر


این روانپزشک کودک تهیه پیشبند, سفره و ظروف غذا با طرح و رنگ های شاد را یکی از کاربردی ترین روش های علا‌قه مند کردن کودک به غذا معرفی و تصریح کرد: باید به کودک اجازه داد به غذا خوردن نیز به چشم نوعی فعالیت مفرح نگاه کند و نه یک اجبار دائمی.

وی خاطرنشان کرد: مادران حتی می توانند غذا را به اشکال مختلف بچینند یا از برش های رنگی میوه ها و سبزیجات برای تزئین غذای کودک استفاده کنند.

این روانپزشک با بیان اینکه برخی رنگ ها, از جمله طیف زرد, نارنجی و قرمز خاصیت اشتهاآوری دارند و بر عکس رنگ هایی مانند آبی و سبز تا حدودی اشتها را از بین می برند , افزود: باید در طراحی میز غذای کودک به این نکات توجه شود .

  امتیاز: 0.00