منو
 کاربر Online
909 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  دوشنبه 25 اردیبهشت 1385 [08:02 ]
  کاهش کلسترول خون
 

دارویی جدید برای کاهش کلسترول خون تولید شد. در حال حاضر مشکلی به نام چربی خون بالا گریبانگیر عده بی‌شماری شده و با توجه به آمارهای موجود، متاسفانه هر روز به تعداد بیماران مبتلا به چربی خون بالا افزوده می‌شود، مساله‌ای که تقاضا برای مصرف دارو در این زمینه را به نحو چشمگیری افزایش داده است.

یکی از داروهایی که در ماه‌های اخیر و پس از مدت‌ها تحقیق تاثیر آن بر کاهش کلسترول خون مثبت ارزیابی شد و مجوز تولید گرفت،دارویی به نام `آکومپلیا` (‪ (ACOMPLIA‬است.

این دارو که اثر مثبت آن در درمان چربی خون بالا به تایید جامعه پزشکان اروپا رسیده است، به صورت قرص‌های ‪ ۲۰‬گرمی وارد بازار مصرف خواهد شد.

تمام داروهایی که در حال حاضر روی آنزیم‌های کلیدی اثر می‌کنند متاسفانه آنزیم‌های کبدی را هم مختل می‌کنند و چنانچه این داروها بتوانند از شاخه‌های آنزیمی خارج شوند و بتوانند سطح کلسترول را به صورت تخصصی کاهش دهند می‌توانند واقعا موثر واقع شوند.

این دارو با مسدود کردن آنزیم ‪ ،C.B.1‬مانع از متابولیسم گلوکز و لیپید یا چربی در مغز، کبد و عضلات می‌شود.

دویچه‌وله در پایان افزود: نقش کلیدی این آنزیم در روند کاهش وزن و متابولیسم چربی‌ها پیش از این شناخته شده بود و مسدود شدن این آنزیم توسط داروی جدید موجب کاهش میزان ‪ H.D.L‬و تری گلیسیرید خون می‌شود.

  امتیاز: 0.00