منو
 صفحه های تصادفی
اصول انقباضی ماهیچه
چگونه کلزا تولید کنیم؟
هنگام کار به فکر محصول آن نباشید
آزمایش جداسازی رنگیزه‌های نوری در گیاهان
رشته ارشد ناپیوسته خون شناسی و بانک خون
افزایش آلکنها - دیمر شدن
بیماریزایی ویروسی
رده بندی باکتریها
آزمایش مشاهده یاخته‌های خونی در زیر میکروسکوپ
مدار اسیلاتور مربعی 2
 کاربر Online
1879 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 24 اردیبهشت 1385 [21:25 ]
  فشار عصبی خانه موجب بروز نقایص عصبی جنین می‌شود.
 

فشار عصبی خانه موجب بروز نقایص عصبی جنین می‌شود.

فشارهای شدید عصبی در دوران بارداری بر روند رشد و تکامل جنین تاثیر می‌گذارد به گفته محققان بروز فشاری عصبی در دوران بارداری حتی ممکن است به نقایص مادرزادی جنین منجر شود. پژوهشهای پیشین نیز تاثیر فارهای شدید عصبی مادران را در بروز نقایص مادرازی ستون فقرات به اثبات رسانده بود. پژوهشگران دانمارکی با مطالعه حدود 25 هزار نفر به این نتیجه رسیدند که بروز فشارهای عصبی در دوران بارداری خطر ایجاد نقایص مادرزادی جنینی را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

به گفته پژوهشگران ، فشارهای عصبی موجب ترشح هورمون کورتیزول در بدن و افزایش قند خون می‌شود. این تغییرات ، اکسیژن رسانی به بافتها جنین در حال رشد را کاهش می‌دهد و موجب بروز نقایص مادرزادی می‌شود. پژوهشگران معتقدند مصرف قرصهای حاوی اسیدفولیک قبل از بارداری و در هنگام آْن به کاهش نقایص مادرزادی جنین کمک می‌کند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385 [16:46 ]
  تاثیر سوء مصرف زیاد گوشت در دوران بارداری بر جنین
 

تاثیر سوء مصرف زیاد گوشت در دوران بارداری بر جنین

رژیمهای غذایی حاوی مقادیر زیاد پروتئین و کم کربوهیدرات طی دوران بارداری منجر به وارد آمدن استرس بیشتر بر کودک می‌شود. به گزارش بی بی سی ، محققان انگلیسی دریافته‌اند سطوح هورمون کورتیزول در نوزادانی که مادرانشان در دوران بارداری گوشت بیشتری مصرف می‌کنند ، بالاتر است. به گفته سرپرست این تحقیق شناخت چگونگی وقایع دوران بارداری بر سلامت نوزاد در زندگی آینده‌اش تاثیر می‌گذارد.

این مطالعه گواه دیگری بر اهمیت رژیم غذایی مادر بوده و یکی از روشهایی که به واسطه آن این اثرات طولانی مدت را از طریق تغییر سطوح هورمون استرس ، کورتیزول ، اعمال می‌کند. وی می‌گوید دلیل این امر مشخص نیست اما زنان باید در دوران بارداری از خوردن غذاهای پر پروتئین و کم کربوهیدرات پرهیز کنند.
این نوع غذاها بطور کلی برای سلامت خوب نیستند اما در دوران بارداری باید بویژه از آنها اجتناب شود.

  امتیاز: 0.00