منو
 کاربر Online
1206 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 23 اردیبهشت 1385 [04:05 ]
  بهبود کمر درد با استفاده از روش فشار درمانی موثرتر است.
 

بهبود کمر درد با استفاده از روش فشار درمانی موثرتر است.

محققان دانشگاه لندن دریافته‌اند فشار درمانی در مورد دردهای کمر تاثیر به مراتب بیشتر و طولانی مدت‌تر نسبت به روشهای درمانی معمول به جای می‌گذارد. به گزارش مهر ، ای بی سی نیوز اعلام کرد: در شیوه فشار درمانی از فشار نوک انگشتان دست و شست در نقاطی از بدن که مرکز حساسیت به فشارها و نقاط درد است ، استفاده می‌شود. این روش مشابه طب سوزنی است اما در آن فقط از فشار دست استفاده می‌شود. بررسیها نشان داده‌اند 90 درصد از افرادی که تحت این روش به معالجه پرداخته‌اند ، بهتر شده‌اند. بویژه در قسمت تحتانی کمر این تحریکات بهتر جواب می‌دهد.

از آنجا که دردهای کمر در تمام دنیا یکی از شایع‌ترین انواع درد است که اکثر افراد در مدت زندگی خود حداقل یک یا دو بار آنرا تجربه کرده‌اند ، درمان آن از اهمیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است. محققان 129 بیمار مبتلا به دردهای مزمن کمر را که از شیوه های ارتوپدیک استفاده کرده بودند مورد بررسی قرار دادند و شیوه فشار درمانی را بر روی آنان آزمایش کردند. نتیجه این بود که با فشار درمانی 89 درصد از دردها بهبود یافت و این بهبودی تا حدود 6 ماه ادامه داشت. نکته جالب این است که بسیاری از افرادی که تحت این روش قرار گرفتند افرادی بودند که درد قسمت تحتانی کمرشان به پاها می‌زد و آنان را از فعالیتهای روزانه باز می‌داشت اما پس از این تجربه بیان می‌کردند که درد پایشان نیز تا حد قالب ملاحظه‌ای کاهش یافته است. متخصصان امیدوارند با توسعه تخصص در این رشته ، افراد بتوانند از آن بهره مند شده و کمتر از دردهای کمر و پا رنج ببرند.

  امتیاز: 0.00