منو
 کاربر Online
1274 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385 [21:31 ]
  کاهش بی دلیل وزن کودک را جدی‌ بگیرید.
 

کاهش بی دلیل وزن کودک را جدی‌ بگیرید.

به گفته یک متخصص طب کودکان ، از دست دادن بی‌دلیل وزن در کودک همراه با بداخلاقی و کم خوابی می‌تواند نشانه پرکاری تیروئید باشد. دکتر «فهیمه کیان نژاد» ، متخصص کودکان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این مطلب ، اظهار داشت: 5 تا 7 سالگی شایع‌ترین سن ابتلا به عارضه پرکاری تیروئید در کودکان بوده و عموما افراد مبتلا به این اختلال شدیدا لاغر هستند. وی جنب و جوش بیش از حد ، کاهش وزن ، کم اشتهایی ، بداخلاقی و در نهایت کم خوابی را مهمترین نشانه‌های پرکار شدن غده تیروئید دانست.

وی یادآور شد: لرزش مختصر دست ، همچنین تورم غده تیروئید در ناحیه گردن بیمار که گاهی به اندازه یک گردو است، دیگر علائم ابتلا به عارضه مزبور را شامل می‌شود. وی انجام فوری آزمایش هورمون‌های تیروئیدی را جهت سنجش وضعیت بیمار ضروری خواند. این متخصص کودکان بررسی وضعیت سلامت غده تیروئید را برای کلیه کودکان که در آستانه ورود به دبستان قرار دارند مهم دانست و همچنین گفت: برای جلوگیری از بروز مشکل در یادگیری کودک ، بهتر است وی برای بررسی پرکاری و کم کاری این غده حیاتی که تاثیر مهمی در قوای ذهنی فرد دارد،‌ مورد آزمایش قرار گیرد.

  امتیاز: 0.00