منو
 کاربر Online
1328 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  دوشنبه 18 اردیبهشت 1385 [06:07 ]
  چگونه گلودرد را آرام کنیم
 

براى کاهش میزان درد ناشى از گلو درد راهکارهاى زیر را امتحان کنید.

آب گوجه فرنگى: چنانچه گلو درد شما شدید است، براى آرام کردن موقتى آن مى توانید از آب گوجه فرنگى استفاده کنید. بدین ترتیب که یک دوم فنجان آب گوجه فرنگى را با یک سوم فنجان آب گرم مخلوط کنید و ۱۰ قطره سس فلفل تند به آن بیفزایید. مخلوط را در روز ۲ تا ۳ مرتبه «قرقره» کنید.

سرکه: چنانچه سرفه هاى خشک مى کنید و مى خواهید در سخنرانى یا مجمعى شرکت کنید یا حتى موقع صحبت کردن مشکل دارید، براى بهبود این حالت یک قاشق سرکه سیب را با یک قاشق چایخورى نمک در یک لیوان آب ولرم حل کنید و چند مرتبه در روز آن را «قرقره» کنید.

براى درمان و بهبود گلودرد ناشى از سرماخوردگى و آنفلوانزا یک چهارم فنجان سرکه سیب و یک چهارم فنجان عسل را با هم مخلوط کنید و هر ۴ ساعت یک بار یک قاشق غذاخورى از آن را بخورید.

براى آرام شدن سرفه و گلودرد، یک دوم فنجان سرکه را با یک دوم فنجان آب و ۴ قاشق چایخورى عسل و یک قاشق چایخورى سس تند مخلوط کنید و ۴ یا۵ مرتبه در روز (هر بار یک قاشق غذاخورى) از آن بخورید. حتماً قبل از خواب یک قاشق از آن را خورده و این نکته را به خاطر داشته باشید که به کودکان زیر یک سال عسل ندهید.

  امتیاز: 0.00