منو
 کاربر Online
1253 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 17 اردیبهشت 1385 [14:59 ]
  سندرم کاهش دما را در سالمندان جدی بگیریم!
 

علائمی از قبیل پوست رنگ پریده، سرد و مرطوب در سالمندان باید جدی تلقی شود

پوست رنگ پریده ، سرد و مرطوب ، لرزیدن و احساس ضعف در حین راه رفتن می‌تواند نشانه ابتلا به سندرم « کاهش دما» در سالمندان باشد. دکتر «Andrew Sibotte»، پزشک متخصص طب سالمندان در آخرین نشریه خبری National Health in Aging، با اشاره به این مطلب ، آورده است: از آنجا که سالمندان سوخت و ساز کندتری نسبت به جوانان دارند، دمای عمومی بدن آنها نیز پایین تر بوده و همین مسئله باعث قرار گرفتن در معرض ابتلا به سندرم کاهش دما در این افراد می‌شود.

وی نشانه‌های سندرم یاد شده را شامل لرزیدن ، پوست رنگ پریده ، سرد و مرطوب ، ضعف عمومی ، اشکال در راه رفتن و اختلال در تنفس عنوان کرده و یادآور می‌شود: سالمندان باید آگاه باشند که قوای بدن آنها ، اجازه فعالیت طولانی مدت در هوای سرد را نمی‌دهد؛ به همین جهت استراحت در منزل در فصل سرد ،‌ خصوصا حین بارش برف بهترین اقدام برای آنها محسوب می‌شود. این متخصص طب سالمندان ، همچنین در خصوص سرما و اثر آن بر روی بیماران قلبی عروقی هشدار داده و خاطر نشان می‌کند: کلیه افراد مبتلا به اختلالات گردش خون نیز در معرض عوارض سوء سرما قرار دارند و نشانه این امر نیز پوست زرد تا خاکستری و بسیار مرطوب بوده که در صورت ادامه وضعیت به رنگ قرمز یا کبود می‌گراید؛ در حقیقت متعاقب کبود شدن رنگ پوست ، جریان خون نیز بسیار کند می‌شود و همین مسئله فرد را درمعرض سکته قلبی قرار می‌دهد.

  امتیاز: 0.00