منو
 کاربر Online
663 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 17 اردیبهشت 1385 [14:33 ]
  تولید برق از تلاطم امواج دریا
 

سلام

یک معلم خراسانی دستگاهی برای تولید برق از تلاطم امواج دریا ساخت. یکی از معلمین نمونه خراسان رضوی موفق به طراحی و ساخت دستگاهی به منظور تولید برق با استفاده از تلاطم امواج دریا شد. علی‌اصغر برهمند روز شنبه در خصوص ابداعش به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این دستگاه شناور در سطح آب با شماره ‪ ۳۱۱۷۷‬در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی کشور به ثبت رسیده است.

وی افزود: همزمان با تلاطم و امواج دریا، شناور بالا و پایین رفته و با کمک پایه‌ای که در کف دریا(قسمت کم عمق‌آب) یا در قسمت عمیق دریا به صورت سکوی شناور و یا در کشتی نصب می‌شود، انرژی را به دینام منتقل و سپس برق تولید می‌شود. او همچنین با انتقاد از اینکه اختراعش در ایران هنوز مورد استقبال و توجه مسوولان قرار نگرفته گفت: این در حالی است که پارسال به همین خاطراز سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ژنو مدال طلا و دیپلم افتخار کسب کردم.

وی علت این موضوع را ارزان بودن انرژی در کشور دانست و افزود: از آنجایی که انرژی در ایران با قیمت پایین در اختیار مردم قرار می‌گیرد به دنبال آن شاهد اتلاف زیاد انرژی هستیم. او گفت: یکی از رسالتهای معلمین آن است که در کلاسها به دانش‌آموزان محدودیت سوختهای فسیلی را گوشزد کرده و آنها را به یافتن راههای جایگزین که پریودزمانی کمتری را می‌طلبد، تشویق نماییم. وی همچنین گفت: تنها توقعی که از مسوولان دارم آن است که با حداقل امکانات مبتکرین را مورد حمایت قرار دهند زیرا بسیاری از مخترعان در ایران به دلیل آنکه مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند جذب کشورهای خارجی می‌شوند.

علی‌اصغر برهمند متولد شهرستان تربت جام و دبیر هنر مدارس راهنمایی اسرار شاهد ‪ ،۲۰‬شاهد گلدوزان ناحیه چهار آموزش و پرورش مشهد و آموزشکده فنی ثامن‌الحجج علیه‌السلام است.

با آرزوی سلامتی ، بهروزی و موفقیت هر چه بیشتر استاد گرانقدر

  امتیاز: 0.00