منو
 صفحه های تصادفی
فجایع باغشاه
واکنش پذیری و گزینش پذیری آلکانها
ابوالقاسم صاعدی منصور
آسمانخراش
رکن الدین مسعود بن صاعد بن مسعود
موعظه به مامون
کامل شدن دین با ولایت حضرت
ظهیرالدین محمد بابر
روابط ایران و هند
پنیر چدار
 کاربر Online
1356 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 16 اردیبهشت 1385 [13:39 ]
  طب گیاهی
 

طب گیاهی

طب گیاهی بخش وسیعی از طب بومی و سنتی هر منطقه از دنیا را شامل می‌شود و محور اصلی هامیوپاتی (Homeopathy) و درمان‌های طبیعی (Naturopathy) است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) در یکی از گزارش‌های خود اعلام کرده است که 119 داروی شیمیایی مشتق‌شده از گیاهان وجود دارد. در حدود 74 درصد از آنان در طب جدید با همان مقاصد درمانی تجویز می‌شوند که نیاکان ما در هزاران سال قبل به‌طور تجربی آموخته بودند. بنابراین ، با وجود پیشرفت‌های فراوان طب مدرن ، هنوز هم بسیاری از مردم جهان برای درمان بیماری‌های خود به داروهای گیاهی رو می‌آورند.

زندگی امروز ما با زندگی گذشتگانمان بسیار متفاوت است. گاه برای درمان بیماری‌های بسیار جزئی به پزشک متخصص مراجعه می‌کنیم و گاه خودسرانه از داروهای با قدرت اثر بالا و عوارض جانبی فراوانی استفاده می‌کنیم. برخی از اوقات ، به درمان سطحی بیماری و از بین رفتن علائم ظاهری آن موقتاً بسنده می‌کنیم و با قطع زودهنگام داروها ، عود مجدد آن را باعث می‌شویم. آنتی‌بیوتیک‌های کارآمد دهه‌های قبل دیگر قادر به برطرف‌ کردن عفونت‌های سادة امروز نیستند. طب مدرن بسیار پیچیده و پرهزینه است.

با گسترش فرهنگ احترام به طبیعت و گرایش مجدد مردم به روش‌های درمانی ساده و طبیعی ، شرکت‌های داروسازی بزرگ دنیا تحقیقات علمی وسیعی را در زمینة طب گیاهی انجام داده‌اند. بی‌شک ، هر دو شاخة طب قدیم و طب جدید ارزش فراوانی دارند و استفادة به‌موقع متخصصان و صاحب‌نظران از هر یک از آلام و رنج‌های جسمانی و روانی انسان‌ها می‌کاهد.

  امتیاز: 0.00