منو
 کاربر Online
2042 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمدنیای 2 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385 [10:47 ]
  با احتیاط بیشتری از نفتالین استفاده کنید
 

برخلاف تصور عموم در مورد بی خطر بودن گلوله های نفتالین، این مواد کاملا سمی بوده و مصرف آنها موجب تب، رنگ پریدگی، زردی چهره، اسهال ، بی اشتهایی، استفراغ و سردرد است.
کارشناسان محیط زیست ضمن بیان مطلب که : از دیگر عوارض بلع نفتالین، تخریب سریع و شدید گلبولهای قرمز خون است؛ همچنین تنفس بخارات نفتالین موجب سردرد، آشفتگی ذهنی و تاری دید می شود .
وجود ماده پارادیکلروبنزن که بیشتر در نسل جدید گلوله های نفتالین یافت می شود؛ از سمیت نفتالین می کاهد ولی موجب تحریک پوست، چشم و غشا مخاطی می شود.
انبار کردن البسه در مجاورت مستقیم با نفتالین، موجب باقی ماندن نفتالین بر روی آنها و به دنبال آن به وجود آمدن عوارض و مشکلات متعدد می شود؛ این درحالی ست که نفتالین باقیمانده بر روی البسه به دلیل غیر قابل حل بودن درآب، با شستشو نیز از بین نمی رود.
لازم به ذکر است پارادیکلروبنزن در حیوانات موجب سرطان می شود اما خوشبختانه تاکنون سرطان زایی آن در انسان به اثبات نرسیده است.

  امتیاز: 0.00