منو
 صفحه های تصادفی
صنایع فضایی روسیه
دریاچه
گونیا «صورت فلکی»
گوزن شمالی کانادا
رسوبگذاری در محیط آبی
سایت سخا روش
تیره آنوناسه
انواع جوشکاری
آرتروز
مواد سمی و مسمومیت حاصل از آنها
 کاربر Online
328 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline هادی نظامی 1 ستاره ها ارسال ها: 5   در :  پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385 [03:33 ]
  آنفلوآنزای مرغی
 

الآن شش ماهه که بحث از آنفاوآنزای مرغی میشه .
می خواستم بپرسم بالاخره اومده یا نه و الان میشه مرغ خورد؟
اصلا میخوام از آن بیشتر بدونم؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 05 دی 1384 [21:09 ]
  ویروس آنفلونزای مرغی در حال ایجاد مقاومت در برابر دارو است.
 

ویروس آنفلونزای مرغی در حال ایجاد مقاومت در برابر دارو است.

محققان می‌گویند ویروسی که عامل آنفلوآنزای مرغی در انسان است ظاهرا در حال حاصل کردن مقاومت در مقابل تنها دارویی است که برای مقابله با آن وجود دارد. به گزارش پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی ، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد از مرگ دو بیمار در ویتنام علیرغم تلاش برای معالجه آنها با داروی تامیفلو خبر دادند.

تصویر  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 28 فروردین 1385 [07:11 ]
  سومین مورد شیوع آنفلوانزای مرغی در پاکستان
 

سلام

مقامات پاکستان روز یکشنبه از سومین مورد شیوع ویروس کشنده اچ‪۵‬ان‪۱‬ آنفلوانزای مرغی در یک مرغداری در نزدیکی اسلام آباد خبر دادند. `محمد افضل` سخنگوی وزارت `غذا ، کشاورزی و احشام` پاکستان به خبرگزاری فرانسه در اسلام آباد گفت: روز جمعه ‪ ۳۶۰۰‬قطعه پرنده تلف شده در این روستا کشف شد.

وی گفت: نتیجه آزمایش‌های انجام شده بر روی نمونه‌های جمع آوری شده از این پرندگان از نظر آلودگی به ویروس اچ ‪۵‬ان‪ ۱‬مثبت بوده است. ویروس اچ‪۵‬ان‪ ۱‬در مزرعه کوچکی در شهر `سیهالا` ‪ Sihala‬در ‪ ۲۰‬کیلومتری شرق اسلام آباد کشف شده است. با این حال هیچ مورد انسانی مبتلا به آنفلوانزای مرغی گزارش نشده است. ویروس اچ‪ ۵‬ان‪ ۱‬آنفلوانزای مرغی از سال ‪ ۲۰۰۳‬تاکنون ، حدود ‪ ۱۰۰‬نفر را در هفت کشور جهان به کام مرگ کشانده است.

دانشمندان بیم آن دارند این ویروس به شکلی جهش یابد که بتواند به راحتی بین انسان‌ها منتقل شود و به یک بیماری جهانگیر تبدیل شود.  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385 [09:21 ]
  >میتوانید مرغ بخورید ...
 

با سلام

خوشبختانه در ایران موردی مشاهده نشده و تنها چند پرنده مشکوک در مرز ایران و ترکیه مشاهده شده است.

بله مرغهایی که از طرف بهداشت تایید شده‌اند و در بسته بندی میباشند مانعی ندارد.
البته حواستان باشد که فقط مرغهای بسته بندی.
اگر براینام مقدور هست از سینه و ران و ... که بدون بسته بندی هست کمتر استفاده نمایید.

اما مطالب بیشتر در این مقوله را در پیوند زیر میتوانید دنبال نمایید.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  دوشنبه 11 اردیبهشت 1385 [09:48 ]
  بالاخره آنفلوانزای مرغی حاد در کشور مهار شد!
 

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با تلاش و جدیت کارکنان دامپزشکی سراسر کشور و همکاری دستگاه های اجرایی از جمله نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی بیماری آنفولانزای فوق حاد مرغی در کشور مهار کامل شد.

دکترحسین حسنی افزود: اکنون کشور از حیث این بیماری مشترک دام و انسان در وضعیت مطلوبی قرار گرفته و چیزی که می توانست فاجعه ایجاد کند، باتلاش دستگاه های ذیربط از بین رفته است.

وی ادامه داد: بتازگی گروهی از سازمان بین المللی بهداشت جهانی برای ارزیابی و تهیه گزاش در مورد بیماری آنفولانزای مرغی به کشورمان سفر کرده که فقدان این بیماری در کشور را تایید کرده اند.

وی اظهار داشت: این گروه با تهیه گزارشی %u202A %u06F3%u06F2%u202Cصفحه ای اقدامهای جمهوری اسلامی ایران علیه بیماری آنفولانزای مرغی را موثر اعلام کردند.

حسینی خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر کنترل بهداشتی مرزهای غربی کشور برای اولین بار مرزهای شرقی نیز توسط ادارههای دامپزشکی از حیث جلوگیری از نفوذ این بیماری به کشور نظارت کامل می شود.

وی افزود: با اجرای ساز و کارهای لازم توسط این سازمان در خصوص مهار بیماری آنفولانزای مرغی صنعت مرغداری کشور در سال گذشته %u202A %u06F8%u06F0%u06F0%u202Cمیلیون قطعه جوجه یک روزه تولید کرده است.

  • منبع: جمهوری اسلامی

  امتیاز: 0.00