منو
 کاربر Online
641 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 31 فروردین 1385 [07:57 ]
  نرم‌افزار ضد`اسپای‌ور`
 

سلام

شرکت `مایکروسافت` دومین نگارش آزمایشی از نرم‌افزار ضد `اسپای‌ور` خود موسوم به `ویندوز دیفندر` را منتشر کرد. به گزارش سایت اینترنتی `اینترنت نیوز`، نرم‌افزار `ویندوز دیفندر` هم‌اکنون تحت سیستم‌عامل `ویندوز اکس‌پی` کار می‌کند و احتمالا نگارش نهایی آن به عنوان جزیی از سیستم‌عامل جدید `ویندوز ویستا` به بازار خواهد آمد.

نگارش اولیه نرم‌افزار `ویندوز دیفندر` در اصل متعلق به شرکتی به نام `جاینت سافت‌ور` بوده‌است که مایکروسافت در سال ‪ ۲۰۰۴‬آن را خریداری کرده و پس از یک سال بهینه‌سازی، نخستین نگارش آزمایشی از این نرم‌افزار ضد `اسپای‌ور` را در سال ‪ ۲۰۰۵‬به نام خود منتشر کرد.

`اسپای‌ور` به طور کلی به نرم‌افزارهای مخربی گفته می‌شود که با سوء‌استفاده از حفره‌های امنیتی سیستم‌عاملها و مرورگرهای اینترنتی، بدون اراده کاربران از برخی سایتهای اینترنتی و یا خدمات به اشتراک‌گذاری فایل در اینترنت به رایانه‌ها راه یافته و باعث باز شدن پیایی پنجره‌های تبلیغاتی، تغییر دایمی برخی مشخصه‌های مرورگرهای اینترنتی (به ویژه اینترنت اکسپلورر) از جمله آدرس هوم پیج، کند شدن رایانه، ربوده شدن کلمات عبور و اسم رمزهای مورد استفاده کاربران و عدم عملکرد برخی قابلیتهای سیستم‌عامل `ویندوز` می‌شوند.

مایکروسافت ظاهر دومین نگارش آزمایشی از نرم‌افزار `ویندوز دیفندر` خود را به کلی تغییر داده و موتور یابنده `اسپای‌ور` را در آن تقویت کرده‌است. به علاوه این نرم‌افزار هم‌اکنون می‌تواند رفتار تمامی فایلهای در حال اجرا در رایانه، از جمله فایلهای مورد استفاده خود سیستم‌عامل، را زیرنظر گرفته و مانع از اجرای کدهای مخرب `اسپای‌ور` در رایانه شود.

به روز نگاری نیز در `ویندوز دیفندر بتا ‪ `۲‬تسهیل شده و مایکروسافت شمار `اسپای‌ور`های قابل شناسایی و پاکسازی توسط این نرم‌افزار را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌است. نرم‌افزار `ویندوز دیفندر` هم‌اکنون به صورت رایگان از وب سایت شرکت مایکروسافت قابل دانلود است اما این محصول تنها در سیستم‌عاملهای `ویندوز` اصیل (اوریجینال) و غیر کپی‌شده قابل اجراست.

منبع: خبر گذاری جمهوری اسلامی

  امتیاز: 4.87