منو
 صفحه های تصادفی
امام زمان علیه السلام در قرآن - سبا : 51
انار2
دریا و ساحل
سایت سخا روش
آموزش و پرورش در محیط اجتماعی
امام حسین علیه السلام و تفسیر آیه 51 سوره غافر و آیه 69 سوره انبیاء
عدم استفاده شخصی امام علی علیه السلام از بیت المال
رابطه کریمخان و انگلیسی ها
بررسی رشد
فضائل علی علیه السلام از زبان پیامبر خدا صلی الله علیه وآله
 کاربر Online
774 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 24 فروردین 1385 [17:37 ]
  موشک کروز
 

با سلام

موشک کروز جنگ افزاری است که پیدایش و توسعه را باید از تعریف و توصیف آن جستجو کرد، تاریخچه موشک که پیدایش آن به جنگ بزرگ اول بر می‌گردد. باید گفت یکی از پیشرفتهای عمده تسلیحاتی جنگ بزرگ دوم را می‌توان پیدایش موشکهای آزاد (پرواز هدایت نشده) که در زمره سلاحهای کمکی توپخانه به شمار می‌آمدند دانست و اولین کشوری که در این مورد پیشگام بوده کشور اتحاد جماهیر شوروی سابق است که در سال 1309 با نظارت مهندس پتروپاولوسکی در آزمایشگاه دینامیک گاز شهر لنینگراد آغاز گردید. ضمنا در همان سال 1309 طرح پژوهش موشک در کشور آلمان بطور محرمانه و با نظارت سازمان پخش سلاح ارتش نازی آلمان در 35 کیلومتری شهر برلین آغاز گردید.

در سالهای بعد کشورهایی مانند انگلستان ، آمریکا ، فرانسه و ... نسبت به تهیه و تحقیق و تولید و توسعه موشک اقدام نمودند و موشک کروز که به معنای جستجوگر گشت دریائی و ماجراجو و دیگر مفاهیم و اصطلاحات نظامی است طراحی کردند. با توجه به عوامل مهمی چون صرفه اقتصادی ، دقت ، قابلیت انعطاف پذیری در سکوی پرتاب و مأموریت که دلیل گسترش فراوان این موشک در دنیا گردیده است.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 28 فروردین 1385 [08:19 ]
  درخواست برای افزایش شمار موشک‌های هسته‌ای روسیه
 

سلام

یک تحلیل گر برجسته دفاعی روسیه از مسکو خواست به منظور از بین‌بردن شکاف رو به گسترش در توانایی‌های راهبردی بین دو ابر قدرت هسته‌ای، استقرار موشک‌های جدید خود به نام ‪ Topol-M‬را تسریع بخشد و مذاکره با آمریکا در زمینه کنترل تسلیحاتی را آغاز کند. به گزارش پایگاه اینترنتی آسوشیتدپرس، `آلکسی آرباتوف` یک محقق ارشد مرکز `کارنگی` مسکو گفت: روسیه باید از برتری فناوری خود در موشک‌های بی‌نظیر ‪ Topol-Ms‬که به گفته وی می‌تواند در سیستم دفاع موشکی نفوذ کند بهره ببرد و سالانه به جای تولید شش تا هشت موشک، ‪ ۲۰‬تا ‪ ۳۰‬موشک بسازد.

آرباتوف گفت: من خواستار مسابقه تسلیحاتی نیستم بلکه خواستار به روز شدن تسلیحات اتمی روسیه هستم. وی گفت: با روند کنونی کهنه شدن زرادخانه هسته‌ای روسیه، برای این کشور فقط سه زیردریایی هسته‌ای و ‪ ۱۵۰‬موشک جدید ‪ Topol-Ms‬طی ‪ ۱۰‬تا ‪ ۱۵‬سال آینده باقی می‌ماند که برای انجام هر گونه حمله تلافی‌جویانه کافی نیست.

این تحلیل‌گر افزود: تولید سریعتر ‪ Topol-Ms‬به احیای توازن راهبردی میان روسیه و آمریکا کمک خواهد کرد. آرباتوف گفت: مسکو باید نیاز خود به کنترل تسلیحاتی را با خواسته‌های واشنگتن برای کمک روسیه در دیگر زمینه‌ها مرتبط کند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

  امتیاز: 0.00