منو
 کاربر Online
610 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline کیانی 3 ستاره ها ارسال ها: 244   در :  سه شنبه 15 فروردین 1385 [07:01 ]
  هیپنوتیزم
 

آیا هیپنوتیزم می تواند نابغه بسازد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  چهارشنبه 16 فروردین 1385 [07:36 ]
  >هیپنوتیزم
 

با سلام

علم هیپنوتیزم این توان را دارد که انرژی پتانسیل ذخیره شده در انسان (استعدادهای پنهانش) را به انرژی جنبشی (شکوفایی استعدادها و تولد استعداد درخشان) تبدیل نماید.
نه اینکه از کسی که چیزی (پتانسیلی) ندارد بیاییم نابغه بسازیم. بحث ایجاد نیست بحث آشکارسازی و رشد دادن هست.

این همان وجه تمایز علم هیپنویزیم و یوگا با معجزات پیامبران الهی هست.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 07 شهریور 1385 [06:35 ]
  هیپنوتیزم در درمان نوعی ریزش مو
 

هیپنوتیزم به درمان یک نوع ریزش مو تکه‌ای موسوم به `طاسی منطقه‌ای` کمک می‌کند. به گزارش رویترز هلث از نیویورک، دکتر `ریا ویلمسن` از `دانشگاه آزاد بروکسل و همکارانش در گزارش خود نوشتند: هیپنوتیزم درمانی به سلامت روانی بیماران مبتلا به طاسی منطقه‌ای کمک می‌کند و نتیجه بالینی درمان را بهبود می‌بخشد.

طاسی منطقه‌ای یک بیماری خود ایمنی است که از مشخصه‌های آن ریزش موی ناگهانی و عودکننده بصورت نقاط دایره‌ای در پوست سر و یا سایر قسمت‌های مو دار بدن است. عوامل روانی مانند تنش‌ها و روان‌پریشی نیز در بروز این بیماری نقش دارند، اما تا کنون مطالعات اندکی به بررسی تاثیرات درمان‌های روانشناسی پرداخته‌اند.

گروه ویلیام به بررسی اثر درمانی هیپنوتیزم بر روی ‪ ۲۱‬بیمار مبتلا به ریزش شدید مو که دستکم ‪ ۳۰‬درصد موهای سرشان را از دست داده بودند و ریزش مو دستکم سه ماه ادامه داشت، پرداختند. تمام این بیماران که پیش از این به درمان با استروئید پاسخ نداده بودند به مدت شش ماه تا شش سال مورد پیگیری قرار گرفتند.

در بیشتر موارد، افراد شرکت‌کننده در این مطالعه در کنار درمان‌های پزشکی تحت درمان هیپنوتیزم نیز قرار گرفتند. در جلسه‌های هیپنوتیزم درمانی که سه هفته یک بار انجام می‌شد، به بیماران موضوع‌های گوناگونی مانند تصور تاثیر شفا بخش گرمای خورشید بر روی پوست سر تلقین می‌شد.

پس از دست کم سه تا چهار جلسه هیپنوتیزم درمانی، در ‪ ۱۲‬بیمار رویش مو دستکم در ‪ ۷۵‬درصد سر مشاهده شد. در ‪ ۹‬تن از این بیماران رویش مو در تمام قسمتهای سر مشاهده شد. هیچ یک از این بیماران هیچگونه عوارض جانبی از هیپنوتیزم درمانی گزارش ندادند.

با این وجود محققان متذکر شدند پنج تن از شرکت‌کنندگان در این مطالعه در دوره پیگیری دچار ریزش شدید مو شدند که در چهار تن به حدی شدید بود که به وضع قبل از درمان بازگشتند. این موضوع که چگونه هیپنوتیزم موجب تحریک رشد مو می‌شود شناخته نشده است.

محققان در گذشته تاثیر هیپنوتیزم را در بهبود جریان خون در پوست سر نشان داده‌اند. به گفته ویلمسن هیپنوتیزم بطور غیرمستقیم به ایجاد تغییراتی در سیستم ایمنی بدن منجر می‌شود. با این حال کارایی هیپنوتیزم در درمان طاسی منطقه‌ای هنوز مورد اختلاف محققان است. از آنجا که بیشتر بیماران هیپنوتیزم را به صورت درمان اضافی دریافت کردند ارزیابی میزان نقش این شیوه در رشد مو امکانپذیر نیست.

مشروح این مطالعه را می‌توانید در شماره اوت ‪ ، ۲۰۰۶‬مجله `‪Dermatology‬ ‪ `Journal of the American Academy of‬بخوانید.
  • ایرنا

  امتیاز: 0.00