منو
 صفحه های تصادفی
موفولوژی ساقه
شاه عباس دوم
هالیدهای فلزی
سخنان امام سجاد علیه السلام درباره انفاق
ورود فاطمه به بهشت
پیشینه هنر معرق
خواجه علی سیاه پوش
ساختار خاک
گیاهان دردها را شفا می دهند
چوب پنبه یی شدن
 کاربر Online
701 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 25 اسفند 1384 [14:03 ]
  تصویر تولد خورشید
 

img/daneshnameh_up/7/72/sunbirth.JPG


  امتیاز: 2.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  شنبه 11 فروردین 1386 [09:06 ]
  تصاویر میدان مغناطیسی خورشید
 

ناسا تصاویر جدیدی از فرایندهای خورشیدی منتشر کرده است که برای نخستین‌بار نشان می‌دهد میدان مغناطیسی خورشید بسیار متلاطم‌تر و پویا تر از تصورات قبلی دانشمندان است.

تصویر تصویر


فضاپیمای بین‌المللی Hinode که سابقا با عنوان Solar B معروف بوده است، موفق به تهیه این تصاویر شده است. فضاپیمای Hinode در تاریخ 23 سپتامبر سال گذشته برای مطالعه بر روی میدان مغناطیسی خورشید و انرژی انفجارات آن پرتاب شد.


دانشمندان ناسا دراین‌باره می‌گویند که پیش‌بینی می‌شود ابزار رصد خورشید در این فضاپیما با وضوح بالا بتواند به اندازه تاثیر تلسکوپ فضایی هابل بر روی نجوم، بر روی فیزیک خورشیدی تاثیر بگذارد. Hinode ماموریت مشترکی با سرپرستی آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن و با همکاری آژانس فضایی اروپا و شورای تحقیقات نجومی فیزیک ذرات در انگلیس است.

  امتیاز: 0.00